W Małopolsce przybywa zachorowań [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 21.03.2020 18:45, red
Nowe dane z ministerstwa.
W Małopolsce przybywa zachorowań [AKTUALIZACJA]

W sobotę (21.03) po godz. 18:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 19 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. śląskiego, 5 z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce 492, a 5 osób zmarło.

Do tej pory w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 16 osób.

Najnowszy małopolski przypadek dotyczy kobiety w sile wieku z powiatu myślenickiego. Jest w stanie dobrym. Przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Skąd pochodzą chore osoby?

W sobotę po południu Małopolski Urząd Wojewódzki informował, że większość osób przebywa w szpitalu (jedna osoba w Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali w Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej.

Zakażeni są w wieku od 26 do 74 lat. W większości to osoby mieszkające w Krakowie, trzy pochodzą z powiatu wielickiego, dwie z Tarnowa, jedna z powiatu dąbrowskiego. [nowy przypadek dotyczy kobiety z powiatu myślenickiego]

W tej grupie mamy przypadki, w których źródłem zakażenia był pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii) bądź kontakt (bezpośredni lub pośredni) z osobą zakażoną.

Przypominamy, że aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, powinniśmy unikać skupisk ludzkich i po prostu zostać w domu.

- informowała po poludniu Joanna Paździo, rzecznik prasowy wojewody małopolskiego.


Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy