W kalwaryjskim sanktuarium zamontowano konfesjonały z klimatyzacją i ogrzewaniem

, Wiadomości, 08.08.2018 08:10, PG
W kalwaryjskim sanktuarium zamontowano konfesjonały z klimatyzacją i ogrzewaniem

Jak czytamy na stronie sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej w Bazylice Matki Bożej Anielskiej zamontowano sześć nowych konfesjonałów. Szafowe i dźwiękoszczelne konfesjonały zostały wykonane przez firmę z Włoch specjalizującą się w produkcji uposażenia świątyń. Dostosowano je do wystroju bazyliki zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków.

Są wyposażone w ogrzewanie oraz klimatyzację w zależności od pory roku. Zapewniają dyskrecję i ciszę podczas spowiedzi oraz stwarzają warunki do przeprowadzenia rozmowy ze spowiednikiem w razie potrzeby i chęci penitenta.

Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom wiernych. Chcemy, by każdy czuł się dobrze i swobodnie przystępując do Sakramentu Pokuty, podczas którego spotyka się z Miłosiernym Bogiem - zaznacza kustosz sanktuarium, o. Konrad Cholewa.


źródło: kalwaria.eu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy