Trzy i pół miliona złotych dla wadowickiego szpitala

, Wiadomości, 13.10.2016 19:45, PG
Radni Powiatu Wadowickiego na czwartkowej (13.10.) sesji podjęli uchwałę o przekazaniu 3,5 mln zł dla Szpitala Powiatowego w Wadowicach na zakup rentgena i spłatę długów.
Trzy i pół miliona złotych dla wadowickiego szpitala

Powiat przekaże 500 tys. złotych Szpitalowi Powiatowemu w Wadowicach na zakup aparatu rentgenowskiego oraz 3 mln zł pożyczki na spłatę zadłużenia.

 

Pieniądze wykorzystane zostaną również na dostosowanie pomieszczeń w budynku Powiatowej Przychodni Specjalistycznej w Wadowicach przy Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

 

Szpital posiada obecnie dwa aparaty RTG. Jeden ma 10 lat a drugi 32. Do tak przestarzałego sprzętu nie produkuje się już nawet części zamiennych.

 

Wadowicki szpital ma do otwarcia jeszcze dwa piętra szpitalne nowego pawilonu czyli oddziału wewnętrznego oraz oddziału ginekologii i położnictwa. Jak już pisaliśmy z tego powodu starostwo przeprowadziło przetargi na zakup sprzętu i wyposażenia dla dwóch ostatnich kondygnacji pawilonu E.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

azquit, 14.10.2016 17:13

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 14.10.2016 15:25

powiatem rządzi PIS i to wszystko wyjaśnia

tomacik, 14.10.2016 14:16

A to zadłużenie to skąd? Może to któż wyjaśnić?

TakaSytuacja, 13.10.2016 19:08

Fajnie, może zostanie coś na zrobienie podłączenia ciepłej wody w prysznicach na pediatrii, tak aby rodzice śpiący z chorymi dziećmi w szpitalu, mogli się zwyczajnie odświeżyć.... Czasy takie dobre, a tam ciągle średniowiecze... :-/