Tragedia w Osieku. W rowie melioracyjnym znaleziono ciało mężczyzny

Region, Wiadomości, 03.12.2017 11:37, red
Tragedia w Osieku. W rowie melioracyjnym znaleziono ciało mężczyzny
W niedzielę, 3 grudnia o godzinie 8.45 oświęcimscy policjanci otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu zwłok 59 - letniego mieszkańca Osieka.


- Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie ustalili, że mężczyzna został znaleziony przez swojego brata, w rowie melioracyjnym wypełnionym wodą, za posesjami znajdującymi się przy ulicy Starowiejskiej w Osieku. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Na miejscu pracują policjanci oraz prokurator, którzy ustalają okoliczności w jakich doszło do tej tragedii - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.


Policja opublikowała ostatnio komunikat, z apelem, aby zwracać uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe:

W związku z występującymi znacznymi spadkami temperatur w okresie jesienno - zimowym, ważnym jest abyśmy nie zapomnieli w tym czasie i zwrócili szczególną uwagę na problemy osób narażonych na takie warunki pogodowe.

W tym okresie policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, są to zazwyczaj ogródki działkowe, opuszczone budynki mieszkalne, dworce, kanały ciepłownicze czy klatki schodowe. Policjanci udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.

Zagrożenie dotyczy również osób nietrzeźwych przebywających na wolnym powietrzu, które należą do grupy największego ryzyka. Funkcjonariusze po napotkaniu takich osób doprowadzają je do miejsca zamieszkania lub do wytrzeźwienia.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie.

Poniżej znajdują się wykazy: schronisk i noclegowni oraz ośrodków wsparcia działających na terenie województwa małopolskiego.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy