Startuje pierwszy żłobek

Andrychów, Wiadomości, 16.04.2012 12:00, ks
Kompletu nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że jeszcze w kwietniu wystartuje jedyny w regionie żłobek dla najmniejszych dzieci.
Startuje pierwszy żłobek

Żłobek, czyli placówka dla dzieci poniżej 3 roku życia, powstał w budynku filii szkoły we Frydrychowicach. Gmina Wieprz dostała ok. 100 tys. zł dotacji z rządowego programu na uruchomienie placówki.


W placówce we Frydrychowicach opiekę znajdą dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia. Przez wiele miesięcy prowadzono nabór chętnych do placówki, ale nie było ich zbyt wielu. W żłobku jest miejsc dla 20 maluchów, lecz niewielu rodziców było stać na opłacenie pobytu dziecka.


Z powodu braku zainteresowania tą ofertą ceny zostały obniżone: teraz opłata stała to 350 zł miesięcznie – za 8-godzinny pobyt, a stawka za każdą kolejną godzinę – 5 zł. Opłata za wyżywienie wynosi 150 zł miesięcznie i jest zależna od ilości dni pobytu dziecka w żłobku.


Ostatecznie, jak informuje wójt Wieprza Małgorzata Chrapek, wkrótce żłobek zostanie uruchomiony. Na początku będzie w nim przebywać 9 dzieci z terenu gminy Wieprz, ale też np. z Wadowic.


Władze mają starać się o dotację ze specjalnego programu. Jeśli zakończą się sukcesem, pobyt dziecka w żłobku będzie bezpłatny.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy