„Śmierdzący” problem. Czy jednak jest się o co oburzać?

Region, Andrychów, Wiadomości, 10.08.2018 17:00, DK
Też czujecie ten zapach, który unosi się w powietrzu od kilku tygodni?
„Śmierdzący” problem. Czy jednak jest się o co oburzać?

W piątek (10.08) odwiedziliśmy jedno z pól przy ul. Biała Droga w Andrychowie. Część właścicieli posesji przyległych do tego dużego pola uprawnego (ponad 50 hektarów) narzeka na dokuczliwy zapach, który roznosi się po okolicy.

Mieszkańcy twierdzą, że ten brzydki zapach (delikatnie rzecz ujmując) jest bardzo uciążliwy, zwłaszcza wieczorami. Martwią się także, że pochodzi z oczyszczalni ścieków i jest składowany nielegalnie.

Uspokajamy, że pola nawożone są obornikiem w pełni naturalnym, pochodzącym z krowich odchodów.

Temat zdaje się być oczywisty, jednak chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawóz musi wydzielać nieprzyjemny zapach. Do rolników, którzy nawożą pola regularnie przyjeżdżają patrole policji wzywane przez zaniepokojonych mieszkańców.

Apelujemy o rozsądek. Pola są nawożone jedynie raz na kilka lat, więc warto wytrzymać te kilka dni/tygodni a później cieszyć się smacznym i zdrowym jedzeniem (w przypadku tego pola, zostanie ono obsadzone rzepakiem).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kamillo, 10.08.2018 21:00

A z tego co się orientuję oczyszczalnia osad ma z atestem tylko że śmierdzi to nie ich wina ty na ten smród pracujesz i my tak samo!!!

kamillo, 10.08.2018 20:50

Hastati podaj adres to twoje odchody wrócą do ciebie ciekawe co wtedy powiesz schabowy ci śmierdzi na talerzu????to twoje gówno tak śmierdzi zastanów się nad swoim losem a jak nie pasuje to nie Sraj!!!

salwa95, 10.08.2018 19:49

PARE ZDJĘĆ I HUJA WIDAĆ WIECZOREM CO JEMY A PSZCZOŁY PADAJĄ,? TRZA ZŁAPAĆ ROLNIKA ZA ŁAPĘ, haha też mi mr. byle co. komentujcie piszcie jak to z tyłu gospodary wygląda, jakie błoto a maszyny za unijne z klimą. i więcej a jak susza to się nie ubezpieczam ale chce więcej, państwo zapłaci jak nie traktory na drogi. i ch.. masakra

salwa95, 10.08.2018 19:40

Właśnie kolejny artykuł nie przemyślany, broniący jedną stronę tym razem rolnik choć ich szanuje. opis jest masakra chwyć się za jaja Newsie i znajdź problem : qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos! ale mam newsa za parę zlotych zrobi artykuł broniący lub atakujący. Kasa się liczy a nie rzetelność. DO SPONSOROWANYCH PROSZĘ

Hastati, 10.08.2018 17:54

Ktoś kto zgłosił tą sprawę pomylił fakty to nie chodzi o ten przykry zapach pochodzący z pola pgr w Andrychowie na górnicy tylko chodzi o przykry zapach który spowodowali wielcy rolnicy z Bulowic którzy na pola wywożą odpady z oczyszczalni ścieków z komaxu proceder ten trwa już kilka lat co roku odczuwają to mieszkańcy okolicznych wsi bo zapach ten nie przypomina obornika tylko smród rozkładu padlizny i Bóg wie jakich substancji.