Remont nie tylko drogi, ale i mostu

, Wiadomości, 30.05.2017 14:30, PG
Szykują się remonty na drogach wojewódzkich w gminie Kęty i w Osieku.
Remont nie tylko drogi, ale i mostu

 

Już w tamtym roku Zarząd Województwa Małopolskiego podpisał umowę z firmą Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia na rozbudowę DW 948 Oświęcim – Kęty i DW 949 Brzeszcze – Osiek – opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót.

 

Pierwszy z modernizowanych odcinków to ok. 5,8 km drogi wojewódzkiej nr 948, która przebiega m.in. przez Oświęcim i Kęty.

 

W ramach zaplanowanych robót budowlanych na drodze nr 948 zostanie wymieniona nawierzchnia, będą uporządkowane lokalizacje zatok autobusowych, powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a także bezpieczne przejścia dla pieszych. Zaplanowano także dwa nowe mosty (nad Kanałem Ulgi Nowa Wieś i nad ciekiem wodnym), a w miejscu trzech skrzyżowań (w Łękach, Bielanach i Nowej Wsi) powstaną ronda.

 

Oprócz tego zostanie także przebudowany most na rzece Soła w miejscowości Łęki o czym poinformował burmistrz gminy Kęty Krzysztof Klęczar.

 

 

Z kolei na drugiej z modernizowanych dróg wojewódzkich – czyli nr 949 – w gminie Osiek zostanie przebudowane w sumie 1,3 km. Pomimo tego,  że trasa przebiega głównie przez niezabudowane tereny (m.in. stawy hodowlane), jest dość niebezpieczna dla kierowców – nawierzchnia nie jest dostatecznie szeroka, brakuje poboczy, którymi mogą poruszać się piesi czy rowerzyści. W efekcie prowadzonych prac do końca września 2018 roku jezdnia zostanie poszerzona do 6m, powstaną też pobocza o szerokości 2m. Dodatkowo zaplanowano przebudowę dwóch istniejących mostów na potokach: Młynówka i Osieckim, a także zamontowanie barier ochronnych.

 

Szacuje się, że roboty budowlane przy rozbudowie obu dróg wojewódzkich wyniosą ponad 17,8 mln zł – z czego 85 proc. całej kwoty pochodzi z funduszy unijnych a pozostałą część dokłada Województwo Małopolskie oraz gminy Oświęcim, Osiek oraz miasto i gmina Kęty.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy