Remont linii kolejowej nr 117 już wkrótce

Region, Wadowice, Andrychów, Kęty, Wiadomości, 24.02.2018 10:30, PG

Trwają prace przygotowawcze.

Remont linii kolejowej nr 117 już wkrótce

Wzdłuż torów kolejowych w Andrychowie i w Kętach, aż do granicy z województwem śląskim, od kilku dni leżą poukładane w murek podkłady kolejowe.

Jak się dowiadujemy, są to techniczne prace przygotowawcze do wielkiej modernizacji linii 117 Bielsko – Biała – Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska.

Podkłady zostaną osadzenie na odcinkach, gdzie są one konieczne do wymiany. Nowe (widać z bliska, że używane) podkłady mają wzmocnić torowisko, dzięki czemu pociągi będą się szybciej poruszały.

Jak informuje nas radny województwa małopolskiego Rafał Stuglik remont finansowany będzie dzięki programowi „Kontrakt Terytorialny dla Województwa Małopolskiego”, który jest umową między samorządem województwa i rządem. Jednostki te poprzez swoje fundusze realizują znaczące dla rozwoju kraju i Małopolski inwestycje. Do opłacenia kosztów modernizacji wykorzystane zostaną środki unijne i rządowe. Dzięki czemu remont ten może w ogóle się odbyć. Koszt rewitalizacji to około 120 mln zł.

Prace mają zostać zakończone w 2021 roku.

Przypomnimy, że na całej linii 117 liczącej prawie 60 km linii, jest 7 stacji kolejowych, 14 przystanków, 25 mostów, 2 wiadukty, 1 kładka, 150 przepustów i aż 158 przejazdów kolejowych w tym 19 kategorii A, 3 kategorii B, 15 kategorii C, 105 kategorii D oraz 7 kategorii E i 6 kategorii F. Zwiększenie prędkości pociągów ma m.in. umożliwić budowa łącznicy w Kalwarii a także likwidacja części przejazdów kategorii E czyli takich ze znakiem STOP, często zapomnianych, przebiegających przez rzadko używane pola i dojazdy.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

MARIO_1301A, 25.02.2018 11:07

Nowa na stare zmiana

taranczako, 24.02.2018 12:29

Brak sedna w tej informacji bo wiesc niesie ze w Andrychowie beda dwa dodatkowe przystanki kolejowe. Jeden w miejscu krzyzujacym sie z ul. Dabrowskiego i tutaj widac wyciete juz drzewa na miejsce na przystanek, a drugi na krzyzowce z Beskidzka. iJesli tak bedzie to wracajac z cmentarza mozemy na przystanek na Dworcu kolejowym czyli rejon Osiedla jechac pociagiem dwa przystanki. Jesli to prawda a sprawdzic przeciez moze Redaktor to chyba dobrze. Zwlaszcza dla seniorow z Lenartowcza czy Wlokniarzy bo pociagi pojada czesciej niz autobusy...