Rdestnica ponownie zaatakowała andrychowski staw

, Wiadomości, 20.04.2018 09:00, PG/WB
Brzydko wygląda i śmierdzi.
Rdestnica ponownie zaatakowała andrychowski staw

Przypomnimy pod koniec 2016 roku oczyszczono andrychowski staw z mułu i śmieci. Potem napełniono go ponownie wodą. Wyczyszczenie andrychowskiego stawu spowodowało zniszczenie ekosystemu, przez co staw zaatakowała Rdestnica kędzierzawa, która jest gatunkiem rośliny podwodnej.

Posiada charakterystyczne liście z pofalowanym brzegiem, natleniające wodę i oczyszczające ją z azotanów. Przypomina morskie wodorosty liście często przybierają zabarwienie czerwonowawe lub brunatne. Jest rośliną w pełni mrozoodporną, nawet gdy całkowicie zamarznie kłącza zimują bezproblemowo – jednym słowem mówiąc roślina jest bardzo wytrzymała i ekspansywna.

Poradzono sobie z tym problemem tak, że wpuszczono do stawu ryby Amur, dla których Rdestnica jest przysmakiem. Na jakiś czas był spokój.

Jednak ostatnio roślina ponownie zaatakowała. Nie wygląda to zbyt ciekawie a już niedługo na staw powrócą łódki i rowerki.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy