Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego rowerzystę

Kęty, Wadowice, Wiadomości, 10.08.2017 16:00, PG
Rowerzysta miał prawie 2,5 promile alkoholu.
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego rowerzystę

 

We wtorek (08.08.) mieszkający na terenie gminy Kęty policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach,  w czasie wolnym od służby, błyskawicznie podjął interwencję i wyeliminował z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. 

 

Stwarzający zagrożenie dla siebie i innych kierowców, amator jazdy „po kieliszku”, wsiadł na rower mając w organizmie blisko 2,5 promile alkoholu.

 

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 17.00, kiedy policjant jadąc swoim samochodem ulicą Jana Kantego w Kętach,  zauważył jadącego slalomem rowerzystę, którego omijali inni kierujący. Funkcjonariusz natychmiast domyślił się, że powodem takiego stylu jazdy jest stan nietrzeźwości. Zatrzymał  swój samochód, a następnie ściągnął z roweru  mężczyznę i powiadomił kęckich policjantów, którzy przejęli nietrzeźwego. 50 – letni mieszkaniec Kęt trafił do Komisariatu Policji, gdzie przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,43 promile alkoholu.

 

Starszy posterunkowy, który szybko i sprawnie zareagował na zagrożenie stworzone przez nietrzeźwego rowerzystę na co dzień służbę pełni w ogniwie patrolowo – interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. W Policji służy dopiero od 14 miesięcy.

 

 

 

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kijos, 10.08.2017 17:36

Chyba kielichu albo całym dzbanie, ehh panie pseudo redaktorze

Kijos, 10.08.2017 17:34

Jaki prze**uj

Kijos, 10.08.2017 17:33

Komentarz usunięty przez autora.