Policjanci zatrzymali.... fałszywego lekarza

, Wiadomości, 21.03.2016 18:45, (red)
Mężczyzna kilka miesięcy temu wyszedł z więzienia. W szpitalu okradał pacjentów.
Policjanci zatrzymali.... fałszywego lekarza

W piątek (18.03) dyżurny Policji w Suchej Beskidzkiej został powiadomiony, że na terenie szpitala znajduje się mężczyzna, który podaje się za lekarza. Na miejsce udali się dzielnicowi z terenu miasta, którzy wylegitymowali mężczyznę.

 

 

- Twierdził on, że wszedł na salę oddziału w odwiedziny i zaprzeczał jakoby podawał się za lekarza. Inną wersję podawała pacjentka, która była świadkiem jak mężczyzna wszedł do sali, przedstawił się jako lekarz i przysiadł koło łóżka szpitalnego jednej ze starszych pacjentek wypytując o stan zdrowia. Ona też zauważyła dziwne zachowanie „lekarza”, który zresztą nie był ubrany służbowo. Kobieta postanowiła dyskretnie powiadomić personel szpitala wychodząc z sali, jednak mężczyzna podszedł do niej i usiłował odłączyć jej kroplówkę. Wówczas już nie miała oporów i zaczęła wzywać pielęgniarki - informuje Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik policji w Suchej Beskidzkiej.

 

Policjanci, którzy wysłuchali relacji świadka nie mieli już wątpliwości, że mają do czynienia ze sprawcą kradzieży portfela jednej z pacjentek tego szpitala w dniu 7 lutego br.  Wówczas również mężczyzna podający się za lekarza, będąc w ubraniu cywilnym wszedł do sali, gdzie znajdowała się starsza kobieta i usiadł koło jej łóżka. W trakcie rozmowy z pacjentką, wykorzystując jej nieuwagę,  z torebki położonej na szafce skradł portfel. Również wygląd mężczyzny był bardzo podobny do opisanego przez pokrzywdzoną pacjentkę, która teraz też go rozpoznała.Policja informuje, że 46-letni mężczyzna nie posiada stałego miejsca zamieszkania, a kilka miesięcy temu opuścił zakład karny, gdzie trafił za podobne przestępstwa. Ostatecznie przyznał się do  lutowej kradzieży portfela z dowodem osobisty i pieniędzmi. I tylko dzięki czujności pacjentki w tym przypadku jej współlokatorka nie została obrabowana.

 

mamNewsa logo

mamNewsa.pl - Niezależny portal regionalny. Wiadomości z regionów: Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrz., Sucha Beskidzka, Kęty, Zator

Copyright © mamNewsa.pl'2009-2020. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.