Policjanci przechwycili nielegalny tytoń i papierosy

, Wiadomości, 13.01.2017 12:50, (red)
Policjanci przechwycili 18 kilogramów krajanki tytoniowej i 1470 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie oszacowano, że uszczuplenie Skarbu Państwa wynosi około 38 tys. złotych.
Policjanci przechwycili nielegalny tytoń i papierosy

Policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją trakcie prowadzonych czynności służbowych na terenie miasta Sucha Beskidzka zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który próbował wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń.

 

Funkcjonariusze w jego mieszkaniu zabezpieczyli około 18 kilogramów krajanki tytoniowej i 1470 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

 

Uszczuplenie Skarbu Państwa wstępnie szacowane jest na kwotę około 38 tys. złotych. Wszystko wskazuje na to, że zabezpieczony towar miał trafić w najbliższym czasie do klientów.

 

Za popełnione przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Kilka dni temu podobna sytuacja miała miejsce w Wadowicach.

ZOBACZ: Kolejne uderzenie w nielegalny biznes tytoniowy

 

 

 

 

źródło: policja

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 13.01.2017 18:58

Ale bez jaj, on to miał na własny użytek.