Nocna i świąteczna opieka zdrowotna zostaje w Kalwarii

Kalwaria Zebrzydowska, Andrychów, Wadowice, Wiadomości, 26.09.2017 08:00, ks
Narodowy Fundusz Zdrowia w Krakowie rozstrzygnął konkurs na realizację świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Małopolsce od 1 października. Opieka medyczna pozostaje w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna zostaje w Kalwarii

Jak informuje w komunikacie kalwaryjski Urząd Miejski, dzięki zabiegom burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego, kierownika SP ZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej Grzegorza Pasternaka świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej pozostają bez zmian, opiekę nad mieszkańcami będzie nadal sprawował Samodzielny Publiczny ZOZ, przy alei Jana Pawła II 7w Kalwarii.

To też bardzo dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej ale i Brzeźnicy, Lanckorony i Stryszowa - nie będą oni musieli dojeżdżać do wadowickiego szpitala, by otrzymać pomoc.

Istniało zagrożenie, że taka pomoc zostanie przeniesiona do Wadowic. Władze Kalwarii monitorowały sprawy związane ze zmianami w służbie zdrowia będącymi konsekwencją wejścia w życie ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Skierowane zostały pisma do Ministra Zdrowia – Konstantego Radziwiłła, Wojewody Małopolskiego – Piotra Ćwika, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego – Wojciecha Kozaka, Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – Jacka Kowalczyka i Dyrektora Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia – Elżbiety Fryźlewicz-Charapisińskiej z prośbą o podjęcie działań mających na celu umożliwienie kontynuowania udzielania świadczeń medycznych opieki zdrowotnej w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, po 1 października 2017 r.

W pismach podkreślono znaczenie Kalwarii Zebrzydowskiej podając iż, z dyżurów nocnych oraz w dni świąteczne korzystają mieszkańcy nie tylko gminy Kalwaria Zebrzydowska, ale też sąsiednich gmin – Lanckorony, Stryszowa, Brzeźnicy, a liczba mieszkańców tych gmin wynosi 43.211 osób. Podkreślono też wzrastającą liczbę udzielanych świadczeń medycznych w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Argumentowano również iż Kalwarię Zebrzydowską odwiedza w ciągu roku 1 mln 500 tys. osób, a na terenie samej tylko gminy  Kalwaria Zebrzydowska działa ponad 1.200 zakładów rzemieślniczych generujących potencjalne zagrożenia.


Podjęte rozmowy i negocjacje przyniosły efekt, 22 września Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ w Krakowie rozstrzygnął konkurs uzupełniający na realizację świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Małopolsce od 1 października 2017 r - czytamy w informacji przesłanej przez UG Kalwaria.

 

To co udało się w Kalwarii Zebrzydowskiej, nie udało się w Andrychowie. W największej gminie powiatu wadowickiego nocna i świąteczna opieka lekarska znika od 1 października. Sprawa będzie omawiana 28 września podczas obrad Rady Miejskiej w Andrychowie.

 

 


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

walet, 22.10.2017 14:29

Wygląda, że za miesiąc kęczanie będą pozbawieni całodobowej opieki medycznej. Powodem ma być brak kadry lekarskiej potrzebnej do obsady dyżurów . ww.gazetakrakowska.pl/artykul/631131,kety-radniprezesi-straca-mandaty,id,t.html

jenny, 28.09.2017 15:53

Niestety, w tej sprawie przekonanie przegrywa z faktami.

madzia, 28.09.2017 12:42

Wie Pan wiemy co mówili lekarze i przede wszystkim burmistrz ale wielu mieszkańców jest przekonana ze po "naciśnięciu" na burmistrza nagle okaże sie ze wcześniejsze słowa są już nieaktualne i jednak da się :-)

jenny, 28.09.2017 12:34

Wszystko pięknie, ale mam pytanie czy w wyniku nacisków na władze i akcji jednego z radnych w nowo powstałym zozie będzie pacjentów przyjmował Pan Burmistrz, czy Pan Kobielus? Proponuję poczytać artykuły na ten temat, ukazujące się na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy, bo zasadniczym problemem w tej kwestii jest brak zainteresowania ze strony lekarzy, pełnieniem dyżurów! Myślę, że Pan Kobielus, pracujący w służbie zdrowia, powinien wiedzieć, że występując do NFZ podmiot świadczący usługi musi zadeklarować spełnianie szeregu wymogów, z zapewnieniem personelu na czele. Na razie nie ma przymusu pracy wobec lekarzy i innego personelu medycznego, wobec czego GOOD LUCK.

madzia, 28.09.2017 12:25

To miejmy nadzieję ze radny Kobielus razem z mieszkańcami i oby innymi radnymi wystarczająco "nacisneli" na burmistrza i w końcu zamiast sluchac i czytać jak u innych dało sie a u nas nie, zaczniemy słuchać i czytać ze jest zmiana i jednak da się. Szkoda tylko straconego czasu na propagandę na "nie". Brawo dla p Kobielusa i tych ktorzy go poparli za przerwanie tego myślenia.

specnarz, 28.09.2017 11:11

Radni zagłosują tak jak zechce Burmistrz. Oporny radny nie jest w stanie nic załatwić dla swojej społeczności. To na Burmistrza trzeba nalegać, zorganizować spotkania i naciskać. Od jednego pstryknięcia palcem zależy czy kilku urzędników podejmie jakieś działanie czy nie.

budyn77, 28.09.2017 10:54

Ile w przyszłym roku dostanie odprawy pan burmistrz?

szpp, 28.09.2017 10:44

niech żyje Dobra Zmiana hahahahaha macie czego chcieliście

tomasz2, 28.09.2017 08:58

Co do pieniędzy. Na imprezy, wyjazdy zagraniczne delegacji jakoś potrafią zdobyć. A klakierzy przyklaskują temu. Wizualizacje kolejnych rzeczy z których nic nie powstaje też kosztują...

tomasz2, 28.09.2017 08:55

klakierzy zamotali się: po pierwsze jakby Żak chciał to nie potrzeba by radnego kobielusa czy innych radnych tylko ta opieka by została - przecież za gruba kase 7 rok przekonuja nas jaki on to skuteczny i mądry. Ale jest jak jest - i racją jest że jak rada uchwali to Żak nie bedzie miał wyjścia!!!!!!!!!!! Będzie musiał wykonać co mu rada nakaże! Panie panowie radni - kolejny test czy jesteście maszynkami do głosowania Żaka czy jednak choć troche myslicie o mieszkańcach. A co tam potem sobie Żak będzie opowiadał kolejny i kolejny i kolejny raz w tzw. radyjku zakowskim to mniejsza z tym. Najwyżej zrobi się z tego kabaret. Tak samo z propagandą.

kaczor, 28.09.2017 08:50

oby nie wyglądała ona tak jak darmowa opieka zdrowotna za rządów PO, z list której Żak bez powodzenia startował do sejmu

barte, 28.09.2017 08:37

A ile to będzie kosztować i dlaczego ma za to płacić gmina skoro już raz wszyscy płacimy składki ZUS Wymagajmy najpierw od władz państwa (PIS) aby zapewniła nam w ramach ZUS darmową opiekę lekarską

tomasz2, 28.09.2017 08:28

Do dzieła radni! Wystarczy zajrzeć do USTAW. Niezależnie od tego co Żak gadał do tej pory (że opieki nie będzie), jak propaganda gadała (że nie da się bo pis), jakie ploty puszczali radni mogą przegłosować to a Żak BĘDZIE MUSIAŁ WYKONAĆ! Najwyżej pozostanie mu wycofywanie się z własnych słów albo np. opowiadanie bajek jak to zawsze chciał tylko potrzebował mobilizacji ze strony radnego Kobielusa :) Mniejsza o to jak Żak będzie się zachowywał i jakie bzdury będzie pisać propaganda kompromitując zresztą Żaka i siebie bo tego co gadali i pisali przez ostatnie tygodnie nie sie wymazać. Najważniejsze jest dobro mieszkańców anie dobre samopoczucie burmistrza

tomasz2, 28.09.2017 08:22

Wypowiedź radnego Macieja Kobielusa z wczoraj Drodzy Mieszkańcy. Jest światełko w tunelu! Złożony wniosek przez Komisję Spraw Społecznych, której jestem przewodniczącym o powołanie gminnej placówki, zapewniającej całodobową pomoc medyczną na terenie Gminy Andrychów zmobilizował do działania decydentów. Czy uda się przywrócić nocną i świąteczną opiekę medyczną w Andrychowie? Ze swojej strony zapewniam, że zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby tak się stało.

leon, 28.09.2017 00:09

Pan Burmistrz Tomasz Żak to bardzo mądry człowiek i doświadczony polityk. Wie co robi!!!! Żaden Maciej czy inny nie przeszkodzi mu w zdobyciu 3 a i nawet 4 kadencji. Jeszcze dłuuuugie lata rządów przed nim więc lepiej już teraz przestańcie ujadać i pogódcie się z tym!

gregory, 27.09.2017 23:52

Całkiem niedawno jaka pani cytowała na tym forum ustawę – dbałość o opiekę zdrowotną to obowiazek gminy. Przepraszam, ale dla mnie i wielu innych osób to jakiś koszmar co uczynił p. Żak (mam na mysli wywiady że nie będzie opieki zamiast pracy żeby była). Nie chce za bardzo powtarzać argumentów ale człowiek bierze chyba 13 czy 14 tysięcy na miesiąc i tak 7 rok. Ale to inni mają za niego załatwiać jak jest problem? a on co chwile czytam a to impreza a to wyjazd zagraniczny a to jubileusze, uśmiech tam, uśmiech siam, propaganda tu propaganda tam. Ewentualnie jak radny ten czy inny znajdzie rozwiązanie problemu to p. Żak przyłączy się albo i nie? Łaskawie zmieni zdanie albo i nie?

gregory, 27.09.2017 23:51

Macie rację – to skandal co robi propaganda i to w dodatku opłacana propaganda. Na pewno żakowi nie pomaga ta abcabc i cała reszta. To jeden wielki wstyd i kompromitacja. Ale to na marginesie.

kaczor, 27.09.2017 23:42

może tak jak mieszkańców postawa burmistrza zaskoczyła ich??? Ale warto "naciskać" na burmistrza nawet teraz. Mają być nowe konkursy (tak ludzie piszą) a wtedy trzeba być gotowym. Panie Kobielus i wszyscy radni którzy przyłączyli się do tej akcji - szacunek ale jak będą kłopoty następnym razem pamiętajcie - wychodzi że trzeba być ostrożnym przy tym burmistrzu i "naciskać" jeszcze wcześniej.

cath, 27.09.2017 23:01

Moze sie mylę ale nie liczyłbym ze od 01.10 bedzie calodobowka w Andrychowie.NFZ juz zakończył konkursy.Sprawe przespano i tyle.Przynajmniej o miesiąc.Radni tez sie nie wykazali.

rzykimuszazostac, 27.09.2017 22:33

to wstyd panie Żak gdyby najpierw mówił pan jedno (nie będzie) a przyciśnięty przez radnego, czy radnych oraz mieszkańców - upss zmieniam zdanie - da się. to od razu trzeba było załatwić jak w wielu innych gminach. PS. Jeśli pan i tego nie wie - w innych gminach niepubliczne i publiczne zozy mają tę opieke od 1 października!!! Czyli znowu wychodzi że da się mimo pisu, reformy etc. Ale tam włodarze od razu brali się do roboty!. PS. to co robią klakierzy zakolandii te ohydne ataki na niby wrogów, te kłamstwa, ta prymitywna propganda sukcesu Żaka to jeden wielki wstyd.

nietakszybko, 27.09.2017 21:48

"Propaganda tygodniami pisała i gadała, ze nie da się bo wredny PiS Zak mówił że nie będzie bo to bo tamto Opłacane z budżetu gminy media gadały i pisały że nie będzie bo to bo tamto Nagle jak Kobielus ruszył z akcją okazuje się że jednak DA SIĘ? To kiedy pan burmistrz, propaganda i opłacane media mówią prawdę a kiedy się z nią rozmijają: kiedy da się czy nie da się?????" W sedno - sama prawda. Ale co tam - kompromitacja Żaka i klakierów w tym przypadku jest zwycięstwem andrychowian jeśli jednak będzie ta opieka całodobowa

nietakszybko, 27.09.2017 21:46

stała śpiewka propagandzistów: Żak ze świtą jest od wyjazdów za granicę najlepiej z ukochanymi, pokazywania się, występów i artykułów w opłacanych przez podatników mediach. Problemy - niech rozwiązują inni. PS. Klakierzy to są jednak do bólu przewidywalni - ludzie od razu pisali że Kobielus zamiast podziękowań za pomoc i pomysł dostanie obelgi.

zandrychowa, 27.09.2017 21:43

A od czego są radni ? Od siedzenia i [ciach!] w stołek???? Chyba po to zostali wybrani żeby coś robili dla gminy a nie tylko głosowali co przygotuje im burmistrz najwidoczniej radny kobielus na rok przed końcem kadencji próbuje uratować twarz i zaczyna wreszcie coś robić i się lansować W jego przypadku to na razie więcej dymu i fajerwerków niż konkretów

marcinmad, 27.09.2017 21:35

Serio: mam nadzieję że Żak nie przekroczy granicy śmieszności. Drogi panie burmistrzu to pan bierze grubą kasę za zarządzanie gminą. To pan ma chyba ponad 100 urzędników pod sobą. Nie może być tak że radny, jeden czy kilku rozwiązuje problemy a pan łaskawie przyłączy się bądź nie.

marcinmad, 27.09.2017 21:35

Może kiedy Tomasz doszedł do siebie po kolejnym wyjeździe za granicę stwierdził że jednak da się z tą opieką?:) Wszystko co mówił wcześniej, wszystko co wcześniej pisała i opowiadała propaganda do kosza. Jest nowa wersja – da się :) Samego Kobielusa trzeba oczywiście zniszczyć - propaganda postawiła sobie ambitny cel. było tak fajnie: imprezki, wyjazdy a kasa leciała. A tu bęc - Kobielus wszystko zaprzepaścił.

zandrychowa, 27.09.2017 21:30

Kobielus to zwykły populista.Tyle lat jest radnym i nic

marcin1970, 27.09.2017 21:22

Propaganda tygodniami pisała i gadała, ze nie da się bo wredny PiS Zak mówił że nie będzie bo to bo tamto Opłacane z budżetu gminy media gadały i pisały że nie będzie bo to bop tamto Nagle jak Kobielus ruszył z akcją okazuje się że jednak DA SIĘ? To kiedy pan burmistrz, propaganda i opłacane media mówią prawdę a kiedy się z nią rozmijają: kiedy da się czy nie da się?????

abcabc, 27.09.2017 21:13

pan burmistrz zawsze popiera mądre i słuszne pomysły a pan radny kobielusz niech wreszcie pokaże że coś zrobił w tej kadencji bo kadencja powoli mija a niewiele wiadomo o jego dokonaniach

kamila86, 27.09.2017 21:07

Jednak najważniejsze aby p. Kobielusowi i innym radnym którym zależy na andrychowianach udało się przeforsować odtworzenie opieki całodobowej i świątecznej.

kamila86, 27.09.2017 21:06

Nie da się zatrzymać. Ale tzw. progaganda zalkolandii dostała już rozkazy i ustalone co ma mówić. Abcabc jak zwykle w czołówce jak chodzi o pomysły na kłamstwa. kogo to obchodzi? chyba nikogo bo takiego czasu nic nierobienia poza pisaniem głupot i gadaniem w opłacanych mediach nie da się usprawiedliwić.

maniek, 27.09.2017 18:50

Moim zdaniem tej siły już nie da się zatrzymać. Radni staną po stronie Kobielusa. A burmistrz i tzw. propaganda? Hmm, byc może abcabc będzie ordynarnie kłamać dniami i nocami, ci z oficjalnych urzędowych mediów odkręcać co mówił Żak, Tomasz tłumaczyć się ile sił mu starczy ale kogo to obchodzi?????

krisu78, 27.09.2017 18:32

Radny Kobielus i mieszkańcy KONTRA ekipa Żaka, "urzędowe" media i propaganda. Tak mi to wygląda. Mam nadzieję, że radni bez względu na opcje staną po właściwej stronie. Chyba wszyscy nie wybudowali sobie domu poza granicami gminy jak pewien Tomek? Jeśli nie mają takich planów to niech pamiętają że będą musieli jeszcze długo patrzeć w oczy mieszkańcom Jak Żak będzie sie tłumaczył, jak będą sie tłumaczyć klakierzy czy urzędowe media z tego co do tej pory mówili (że nie będzie, że sie nie da bo pis itd itd) jeśli Maciejowi Kobielusowi i mieszkańcom wyjdzie akcja i opieka będzie? To już mniejszy problem. Najwyżej będziemy mieli ubaw jak porównamy co mówil Żak przed i po akcji p. Kobielusa, co mówili klakierzy, "urzędowe" media.

madzia, 27.09.2017 17:24

pan Żak ma pod sobą "armie" urzędników. bierze pieniądze za zarządzanie gminą. Ale o opiekę całodobową jak wygląda walczy radny Kobielus. Wszyscy o tym dziś mówią. życzę panu Kobielusowi powodzenia! ps. to prawda wypowiedzi pana Żaka i "urzędowych mediów" o tym że NIE będzie i dlaczego NIE będzie nie da się zapomnieć czy skasować. Ale jeśli pod wpływem pana Kobielsua zaczną się wycofywać z tego go gadali i pisali to tylko dobrze!

aga33, 27.09.2017 17:15

Panu Kobielusowi życzę aby nie ustawał w naciskach na burmistrza bez względu na to co go spotka od tzw. klakierów teraz i w przyszłości! To zbyt ważna sprawa żeby odpuścić. Mam tez nadzieję, że dołączą do niego inni radni, którzy "obudzą się".

aga33, 27.09.2017 17:13

wszyscy pamietają słowa pana Żaka dlaczego to nie będzie opieki i co pisały podległe urzędowi media. Jeśli zmienią zdanie to według mnie będzie kompromitacja dla nich i dowód na to, że nie warto im wierzyć. Ale szczęśliwie ta kompromitacja będzie też wielką wygraną dla andrychowian. Jeśli po tylu słowach, wywiadach, tekstach okazałoby się, że dzięki naciskowi radnego Kobielusa i mieszkańców jednak będzie opieka to nie tylko ulga ale i dowód na to, że to my a nie ekipa pana Żaka jesteśmy najważniejsi.

marcin1970, 27.09.2017 17:03

klakierzy swoje kłamstwa... a niech im. Radny Kobielus za to działa a nie narzeka. Miejmy nadzieję, że uda mu sie zmusić p. Żaka do rozwiązania problemu! choc i tak pozostanie niesmak po tym jak zachowywały się władze nasze gminy gdy inni np. Kalwaria działały i podziałały tak że np. w Kalwarii opieka zostaje.

zandrychowa, 27.09.2017 16:22

Dziwne że zwolennicy PISu nie potrafią się przyznać że to wina PISU

abcabc, 27.09.2017 12:45

W związku z przesłaną informacją z Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie informuje się o zmianach w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Zgodnie z zapisami ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, z dniem 1 października 2017 roku utworzony zostanie system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, tzw. ,,sieć szpitali’’. Na mocy przywołanej ustawy z dniem 30 września br. wygasły umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zawarte z dotychczasowymi świadczeniodawcami, którzy nie zostali ujęci w wykazach świadczeniodawców zakwalifikowanych do tzw. ,, sieci szpitali’’. Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ zakończył postępowania uzupełniające poprzedzające zawarcie umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie nocna i świąteczna opieka zdrowotna, w wyniku których w Małopolsce od 1 października świadczeń udzielać będą nowi realizatorzy. Od 1 października br. mieszkańcy małopolski będą mieć do dyspozycji 48 miejsc realizacji świadczeń w całym województwie . Niestety ale NZOZ ,,Przy Basenie’’ Sp. z o.o. już nie będzie udzielał świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Zmianie uległa część realizatorów i obszar zabezpieczenia tej formy opieki. Od 1 października 2017 roku nocną i świąteczną opiekę zdrowotną realizować będzie Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach, ul. Karmelicka 5 nr tel. kontaktowego: 33 872 12 12. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie- link: nfz-krakow.pl/dla-pacjenta/pomoc-w-stanach-naglych/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna/

tomekx, 27.09.2017 08:05

@krisu78 w wielu ale nie we wszystkich dzięki pseudo reformie i szkodzeniu państwu przez PIS

krisu78, 26.09.2017 23:17

Czytałem na mamnewsa że radny Kobielus ma pomysł na zachowanie opieki całodobowej i przedstawił go już radnym, także tym najwierniejszym burmistrzowi. Mam też niedzieję, że nie skończy się atakiem zakiolandii na radnego Kobielusa.

krisu78, 26.09.2017 23:15

W wielu innych gminach zostaje. Także tam gdzie opiekę całodobową pełnią niepubliczne zozy. w dobie interentu łatwo sprawdzić jak klakierzy zakolandii żałośnie kłamią. W innych gminach praca na rzec zachowania opieki a w Andrychowie niestety delegacje zagraniczne, grubo opłacana propaganda na całego, która sieje samozadowolenie i takie "efekty"

budyn77, 26.09.2017 22:22

@SP9TCU - dlaczego "Kęty nie wiadomo?" Przecież w Kętach "całodobówka" zostaje...

tomekx, 26.09.2017 22:04

Takie są opłakane szkodliwej działalności PIS i pseudo reformy służby zdrowia

SP9TCU, 26.09.2017 21:06

Dotyczy dyżurów całodobowych ale tylko przychodnie poza szpitalami Andrychów nie będzie Libiąż nie będzie Gdów zostaje Grybów zostaje Kalwaria zostaje Kety nie wiadomo ? Nowy targ przychodnia anemika nie będzie Rabka zostaje Rytro ??????? Skała zostaje Skawina nie będzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Słomniki nie będzie Wieliczka nie dało się dodzwonić

marcin1970, 26.09.2017 20:24

klakierzy zakolandii chwalili żaka że kardiolog będzie. Oczywiście że nie ma :( W innych miejscowościach i owszem ale u nas jak całoodobową opieką. Gdzie indziej da sie chociaż nie ma szpitala, u nas nie da sie i zawsze znajdzie sie winnego - od tego jest propaganda :(

walet, 26.09.2017 20:09

@budyn77, idąc twoim trochę pokrętnym tokiem myślenia, co ci z "całodobówki", aby wykupić receptę wystawioną w nocy musisz jechać do Bielska, Oświęcimia, Andrychowa, ja tylko o obietnicach wyborczych Klęczara. Jak pewnie zauważyłeś i w Kętach i w Andrychowie społeczeństwo to przecież jedynie przypadkowi obywatele. @cath, w Kętach od lat nie ma kardiologa, a gabinecie kardiologicznym wyposażonym za publiczne pieniądze, możesz się leczyć tylko prywatnie, PSL rządzi i wszystko jasne - Kęty to miasto, w którym zwierzęta w sprywatyzowanej weterynarii, mają szybszy dostęp do pomocy medycznej niż pacjent do poradni kardiologicznej, czy apteki czynnej nocą.

cath, 26.09.2017 19:42

W Andrychowie kardiologa nie ma i moze juz nie być.Podobnie z innymi Poradniami specjalistycznymi.To kolejna odsłona genialnej reformy Radziwilla.Wadowice huczą o przegranym kontrakcie na rehabilitacje,który zgarnęła nowa prywatna firma,niepewny jest los poradni laryngologicznej,okulistycznej.Wlodarze Andrychowa podobna wykonują jakieś ruchy ale juz po sprawie.Poslowie-dwóch milczy z PIS ,jeden z Kukiz 15 zajmuje sie KFC w Starym Browarze.

budyn77, 26.09.2017 19:03

@ walet- a w Andrchowie jest obecnie kardiolog na NFZ? Co ci przyjdzie z aptek czynnych nocą w Andrychowie skoro nie dostaniesz recepty bo brak całodobówki!? W Andrychowie nic nie ma... Kino cyfrowe jest? No może basen czynny tylko latem...

rafi, 26.09.2017 18:40

A posel Polak nadal nic nie robi.......brak opieki zdrowotnej brak drugiej karetki calodobowej,to po co on w tej Warszawie jest jak ma tam ch...uja do gadania,maja swoj rzad swojego wojewode i ch...uja z tego.

walet, 26.09.2017 18:34

@ budyn77, a tymczasem w Kętach brak kardiologa w ramach NFZ, brak aptek czynnych nocą, prywatny parking na miejskiej działce, publiczna kasa na finansowanie remontu prywatnego klasztoru, sesje w klasztorze, kiczowate imprez- większość rzeczy, które wymieniłeś to zasługa poprzedników, a zamiast ronda turbinowego kiczowaty Rynek w kształcie ronda, który wrócił do gry...

demokracja, 26.09.2017 15:40

Powtórzę: Ustawa o Samorządzie Gminnym podaje w art. 7 ust. 1 pkt 5 cyt: "Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy: ... 5) ochrony zdrowia;" . poczytajcie: samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/podstawowa-opieka-zdrowotna-nalezy-do-zadan-wlasnych-gminy . podstawowa opieka zdrowotna należy do zadań własnych gminy (w tym nocna i świąteczna) w związku z tym oczekiwałbym działań tak RM jak i Burmistrza. .

budyn77, 26.09.2017 15:30

A tymczasem w Kętach: dyżury lekarskie, przychodnie gminne (GZOZ), trzy obwodnice i czwarta w planach, kryty duży basen, hala sportowa, duże targowisko itd. Tylko ronda turbinowego brak...

SP9TCU, 26.09.2017 12:54

W czwartek w Andrychowie bedzie gorąco oj bardzo lekarze też mi się zaczynają nie podobać sumując Kety nie wiadomo Kalwaria zostaje Andrychów ????????????????? Bedzie kopromitacja dziś wieczorem podzwonię co w innych miejscowościach ?

starymoher, 26.09.2017 10:12

Tak dla ciekawości.Ma ktoś dostęp do statystyk ile wizyt było w tym czasie w Andrychowie.Może to byłby argument,żeby przywrócić świąteczna i nocną pomoc medyczna.Panowie Radni i Panie radne ,do dzieła.To chyba nie są tajne sprawy.