Najlepszy elektryk w Polsce z Gorzenia!

, Wiadomości, 18.12.2015 11:30, ks
Ogromny sukces absolwenta wadowickiej szkoły.
Najlepszy elektryk w Polsce z Gorzenia!

17 grudnia w siedzibie NOT w Bielsku – Białej odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów szkół średnich „Technik Absolwent 2015”. Absolwent Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach (popularnego Mechanika) Mateusz Tymoszuk w kategorii „Technik Elektryk” zdobył  1 miejsce, stając się tym samym najlepszym „Elektrykiem” w Polsce.

 

Wręczania dyplomów i pucharów dokonywali Przewodniczący Komisji Konkursowej  Stanisław Królikowski, oraz prof. dr hab. inż. Ryszard Barcik – Rektor Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej. 

Jak informują organizatorzy, konkurs Technik Absolwent ocenia całościowy dorobek ucznia i jego osiągnięcia na przestrzeni 4 lat nauki w szkole średniej. Składa się na to udział i zdobyte tytuły we wszystkich konkursach, turniejach i olimpiadach w których uczeń uczestniczył i miał osiągnięcia. Dodatkowo punktowane jest świadectwo ukończenia szkoły, wynik egzaminy maturalnego i wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

 

Zdobycie pierwszego miejsca w tak prestiżowym konkursie to przysłowiowa „wisienka na torcie”. Mateusz wiele osiągnął – wygrywał konkursy, olimpiady, miał bardzo dobre wyniki w nauce, świetnie zdał maturę i egzamin zawodowy. Dwukrotnie w ramach Małopolskiego Programu Stypendialnego otrzymał stypendium dla uczniów wybitnie uzdolnionych. Miał poważne propozycje zatrudnienia, lecz na razie podjął dalszą naukę – jest studentem pierwszego roku Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej – Kierunek Elektrotechnika. Zwieńczenie czteroletniej pracy i nauki zdobyciem pierwszego miejsca w kategorii Technika Elektryka świadczy o jego wspaniałym dorobku naukowym oraz dobrym przygotowaniem do zawodu. Myślę, że jeszcze wiele razy usłyszymy o jego sukcesach.  – komentuje dr inż. Marcin Matyjasik – szkolny wychowawca Mateusza. 

 

- Nasza szkoła dopiero od kilku lat kształci młodzież w zawodzie „Technik elektryk” – jak widać ze sporymi sukcesami. Jest to dla nas jako szkoły o tyle istotne, że planujemy w przyszłym roku otworzyć klasę w zawodzie „Elektryk” na poziomie Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Osiągnięcie Mateusza obliguje nas niejako do otwarcia teraz tego nowego kierunku -  dodaje dyrektor ZS nr 2 mgr inż. Jerzy Kotaś

 

- Bardzo wiele zawdzięczam szkole i nauczycielom. Przygotowywali mnie do konkursów i olimpiad, motywowali do nauki i zachęcali do pracy. Już teraz mile wspominam lata w szkole w „Gorzeniu”, a to dopiero kila miesięcy jak opuściłem jej mury. Uważam, że mam jeszcze czas na podjęcie pracy, dlatego postanowiłem studiować dziennie i na razie oddać się i poświęcić nauce. Kieruje się mottem mojego wychowawcy dr inż. Marcina Matyjasika, „Ucz się ucz, a pieniądze kiedyś same przyjdą”. Jak na razie to się sprawdza. – mówi Mateusz Tymoszuk.

NOT - Naczelna Organizacja Techniczna 

SIMP - Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich

 

źródło: ZS nr 2

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jarek, 18.12.2015 17:16

W Andrychowie to już chyba nie ma nawet elektroników - z dyplomami na pewno od kilku lat ich nie ma! Gratuluje chłopakowi!

remek, 18.12.2015 13:01

No to teraz na prezydenta!