Nadal bez konkretów w sprawie nowej komendy

, Wiadomości, 22.02.2017 15:10, PG
Komenda Powiatowa w Wadowicach nie może doczekać się nowej siedziby. Sprawa utknęła w martwym punkcie.
Nadal bez konkretów w sprawie nowej komendy

Od kilku lat mówi się o budowie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Jeszcze podczas rządów koalicji PO-PSL podpisano umowę na realizację zadania inwestycyjnego związanego z budową komendy.

 

Budynek nowej komendy miał powstać w przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego [na zdjęciu] czyli w rejonie dworca autobusowego. Obecna siedziba znajduje się przy ulicy Lwowskiej. Wybrano nawet firmę, która miała za zadanie stworzenie projektu budowy. Roboty miały zakończyć się w 2018 roku.

 

 

Jednak raczej jest to już nie aktualny termin, bo o tej sprawie od dawna jest cicho. Prac budowlanych też nie widać.

 

Podczas rozmowy z dziennikarzami, podczas przekazania karetki dla wadowickiej lecznicy, wojewoda małopolski Józef Pilch na pytanie o to kiedy zostanie wybudowana nowa komenda w Wadowicach odpowiedział tak: - Jeśli znajdziemy na to środki to oczywiście będzie budowa. My chcemy otworzyć nowe komendy. My inwestujemy, nie  pamiętam czy w programie inwestycji objęte są Wadowice, ale tych inwestycji będzie bardzo dużo. My stawiamy na małe posterunki policji,  w małych miasteczkach. Odtwarzamy z powrotem posterunki, bo one są bardzo ważne dla społeczności lokalnej aby się czuli bezpiecznie.


Odpowiedź wojewody jest dość wymijająca. Na pewno można stwierdzić, że w tej sprawie od wielu lat dużo się mówi a mało robi. Rząd PiS obecnie realizuje program przywracania zlikwidowanych posterunków policji za rządów poprzedniej władzy. W 2016 roku przywrócono 37, a w tym roku w planach jest reaktywacja kolejnych 33.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnia też o tym, że w programie modernizacji czterech służb mundurowych podległych MSWiA czyli policji, PSP, SG i BOR, znajdą się pieniądze na nowe budynki komend policji. Program jest zaplanowany na lata 2017-20120 i przeznaczono na niego ponad 9 mld zł.

 

Tak wygląda obecna siedziba policji w Wadowicach:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

CrAzY-pl, 22.02.2017 23:24

A po co im nowa komenda ?