Mniej przejść, ale lepiej doświetlone

, Wiadomości, 04.12.2018 11:20, red
Na drodze krajowej nr 52 wykonano nowe inwestycje, które powinny poprawić bezpieczeństwo pieszych.
Mniej przejść, ale lepiej doświetlone
W zeszłym roku zarządca dróg krajowych, krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zlikwidował wiele przejść dla pieszych (m.in. w Andrychowie, Bulowicach, Choczni), co nie zawsze podobało się mieszkańcom. Jest i dobra wiadomość. Najbardziej uczęszczane przejścia dla pieszych są teraz bardziej doświetlone, co znacznie powinno poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Na terenie gmin Kęty oraz Kalwaria Zebrzydowska zakończono właśnie budowę oświetlenia na kilku przejściach dla pieszych.

Oświetlenie przejść dla pieszych wykonane zostały w Kętach przy PZ nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej w Kętach oraz dwóch przejść w Bulowicach. Wykonano także oświetlenie dwóch przejść dla pieszych w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ulicy Jagiellońskiej.

Podobne inwestycje wykonane zostaną także w Inwałdzie i w Andrychowie.

Tam, gdzie przejścia zlikwidowano czasami dochodzi do takich sytuacji, jak w Andrychowie na ulicy Krakowskiej.


foto: UM Kalwaria Zebrzydowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]Newsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 04.12.2018 12:14

W Andrychowie na zatoczkach nad samolotem wprowadzono zakaz zatrzymywania (nie dotyczy policji i ITD). W tym tygodniu po jednej stronie zmieniono go na zakaz postoju. Zadaje sobie pytanie - dlaczego tylko z jednej strony?