Mieszkańcy części bloku zostaną poddani kwarantannie

, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 27.03.2020 10:35, red
Mieszkańcy części bloku zostaną poddani kwarantannie
Sanepid ogranicza ostatnio do minimum informacje o przebywających na kwarantannie czy zarażonych koronawirusem. Takie ogólne informacje podawane są tylko w odniesieniu do całego powiatu, bez wskazania konkretnych gmin. Nie wszystkim to się podoba.

Zupełnie inaczej postępują władze niektórych gmin, które nie mają nic do ukrycia. Tak jest w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie w tym tygodniu stwierdzono dwa przypadki zarażenia koronawirusem. Urząd Miejski codziennie zamieszcza krótkie raporty na temat sytuacji w gminie.

- Na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska kwarantanną domową objętych jest obecnie 96 osób. Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono u 2 osób z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska o czym informowaliśmy w dniu wczorajszym (25.03).
Dodatkowo pragniemy poinformować, że klatka schodowa bloku, w którym zamieszkują osoby zakażone w dniu wczorajszym poddana została dezynfekcji na koszt wspólnoty mieszkaniowej. Dodatkowo służby sanitarne docierają do osób, z którymi kontakt miały osoby zakażone, te osoby podobnie jak mieszkańcy części bloku zostaną objęci kwarantanną domową, osoby te zostaną też objęte badaniem na obecność koronowirusa

Jednak, w trosce o naszych mieszkańców będziemy Państwa informować szczegółowo o sytuacji na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Po ustaleniach z Komendantem Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, poprzez wykorzystanie zestawów głośnomówiących zainstalowanych na pojazdach będących w dyspozycji policji, od dzisiejszego dnia mieszkańcy będą informowani o przestrzeganiu wydanych przez Rząd ograniczeniach i pozostaniu w domu.

Funkcjonariusze Policji zostali upoważnieni do kontrolowania osób przebywających na kwarantannie domowej, funkcjonariusze policji będą również kontrolować, zgromadzenia powyżej 2 osób na terenie gminy, zostali oni zobowiązani do nakładania mandatów na osoby, które nie przestrzegają kwarantanny.

– informuje kalwaryjski magistrat.

Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy