Już w niedzielę kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM]

, Wiadomości, 13.01.2017 20:25, (red)
Będą jak zwykle kwesty, ale nie tylko. Zobaczcie jakie atrakcje przygotowano w naszym regionie.
Już w niedzielę kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM]

Pieniądze w tym roku zbierane będą dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych, oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Akcję wspiera m.in. pochodzący z gminy Andrychów Łukasz Szeliga, szef Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego [na zdjęciu].

 

 

A co w naszym regionie?

W Andrychowie przeprowadzona zostanie tylko kwesta do puszek.

Za to oprócz kwest, sporo atrakcji zaplanowano w Wadowicach w innych miastach.

 

Zobaczcie poniżej jakie atrakcje czekają na was na wadowickim rynku w niedzielę


  ATRAKCJE W WADOWICACH (od godz. 10:00)
  - Degustacje potraw przygotowanych przez kucharzy MasterChefa, gośćmi będą Charles Daigneault i Paweł Gradowski
  - Ciasta od Stowarzyszenia Wadoviana
  - Grill z oscypkami
  - Piernikowe serca ♥
  - Pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez HKR Hufiec Wadowice
  - Atrakcje dla dzieci zorganizowane przez grupę animatorów Animatu
  - Pokaz rowerowy grupy Aquila ze Stryszowa
  - Koncert:
  Orkiestra OSP z Choczni i Kleczy
  Lena Czechowicz
  Zespół Zuza i Mały

   

  A na koniec coś specjalnego! POKAZ FIRE SHOW - Teatr Ognia - grupa Madness (o godz. 17:00)

  LICYTACJE (o godz. 10:00, 11:30 oraz 13:00)
  - piłka z podpisami piłkarzy z Wisły Kraków
  - czapka i bluza z wyprawy Andrzeja Bargiela
  - książka o Elvisie Presleyu z autografem
  - komplet ubrań dla mamy i dziecka od Renaty Mrugały
  - piłka z Mistrzostw Europy 2016,
  - gadżety WOŚP: breloki, koszulki, kalendarze
  - smartfon Windows
  - grafika na szkle
  - zestawy mebli
  - szkatułka z decoupage
  - karnety na siłownię Xtreme Fitness
  - wejściówki do Escape Room Sherlock
  - bony na sesje zdjęciową w studiu Kocie Kadry
  - bony do salonu kosmetycznego VERA
  - bony do Studia Fryzur BW


  Atrakcje w innych miejscach:
  - Rajd 4x4 w Babicy
  -Bieg na stadionie MKS SKAWA WADOWICE o godz. 11:00 (zgłoszenia przyjmowane do 10:30) Każdy może wziąć udział !

  Ale to nie wszystko, wadowicki WOŚP zorganizował także mecz piłki nożnej - Skawa Wadowice VS RESZTA ŚWIATA!

 

Spor atrakcji - licytacje, koncerty - z okazji WOŚP również w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 

Natomiast w Kętach 25 finał WOŚP rozpocznie się biegiem z kęckimi Harpaganami (spod hali OsiR) a na kęckim rynku zabawa zacznie się od godziny 12:00 pokazem tresury psów oraz pokazem sprzętów ratowniczych.

W trakcie zabawy odbędzie się licytacja m.in. projektu ogrodu dla działki wielkości do 20 arów. Warunki: działka musi znajdować się na terenie Gminy Kęty/Gminy Andrychów/Gminy Porąbka.
Projekt zawiera wizualizacje, rzuty techniczne i w kolorze z góry oraz opis roślin. Szacowana wartość projektu to około 3 000 zł, my licytację zaczynamy od 500 zł.

 

Licytacje WOŚP 2017 w Gminie Kęty odbędą się o godz. 14.40 oraz 19.40 na sali widowiskowej Domu Kultury.

Licytowane będą:
- 2 wośpowe kalendarze trójdzielne na ścianę
- książka wośpowa "Opowiedz swoją historię"
- 3 kolorowanki projektu Złoty Melon - artystycznie - fantazyjnie art. therapy oj…nuda
- koszulka piłkarska Macieja Korzyma - zawodnika TS "Podbeskidzie" od Pana Dawida Śleziaka
- koszulka piłkarska zawodnika GKS "Piast" Gliwice z nr "19" od Pana Dawida Śleziaka
- koszulka piłkarska GKS Katowice
- wośpowe koszulki
- projekt ogrodu od Pana Krzysztofa Błotko z firmy Misja Ogród Krzysztof Błotko, Kęty
- pluszowego misia OSP GPR Kęty
- haftowane rękodzieło

W trakcie imprezy zagrają zespoły:

Hertz KLEKOT z Cieszyna

Stado Pędzących Imadeł z Chełmka

Terapolka (Chełmek)

Serso (Pszczyna)

a na zakończenie, tuż po Światełku Do Nieba odbędzie się koncert zespołu KLUSKI z Tych

 

Na zatorskim rynku zabawa rozpocznie się dopiero o 18:30 pod tytułem ORKIESTROWO NA ZATORSKIM RYNKU.

Zaplanowano świąteczne ognisko, wspólne śpiewanie z panią Katarzyną Szybisty, w międzyczasie licytowane będą gadżety, będzie także można zjeść gorący żurek.

Natomiast zbiórki uliczne w Zatorze będą trwały od 7:30 – 20:00

 

W Suchej Beskidzkiej finał WOŚP odbędzie się w Zamku na sali rycerskiej, gdzie zagra miejska orkiestra dęta oraz chór „Jasień”. W trakcie koncertu będzie trwała licytacja aż do godziny 20:00 licytowane będą WOŚP-owe gadżety.

 

Również w Stryszowie k. Wadowic przy okazji WOŚP odbędzie się specjalny bieg.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

............, 16.01.2017 22:31

Nasz rząd dopiero zaczyna robić porządek. Idzie im to niezbyt sprawnie ale zawsze coś. Polityka to temat rzeka. Nie ruszą Owsiaka tak jak i Tuska za Amber Gold, Kulczyka za Ciech i paru innych wpływowych biznesmenów i polityków.W naszym kraju afera goni afere. Zwykły obywatel ukradnie batona w sklepie i go wsadzą do paki a elita kradnie miliony i jest na wolności. Żyje nadzieją że idziemu ku lepszemu. Dobrej nocki.

ktosik78, 16.01.2017 22:01

Dziś jestem sobie w stanie wyobrazić WOŚP bez Owsiaka ale zgodzę się, że to on wymyślił całą akcję i bez niego jej by nie było. Problem z ludźmi jest taki ,że czasem jak poczują pieniądz to im się ideały zmieniają. Dzieci zbierające są wspaniałe i w to nie wątpię. I powtarzam - wielki żal to naszego państwa ,że nie potrafi wymusić na Owsiaku rzetelnego rozliczania się z pieniędzy a nawet nie jest w stanie wymusić na nim wykonania zapadłych wyroków. Pozdrawiam

baby, 16.01.2017 18:41

nie wrzucam kasy do puszek Kijowskiego ani Owsiaka...jeden wykorzystuje do tego esbeków a drugi dzieci... . . obydwu wykreował ten sam ojciec chrzestny - Walter Chełstowski . . szkoda tylko bezmózgów linkujących Lisa,tvn czy inne GWno...na szczęście jest Was coraz mniej

asquit, 16.01.2017 18:02

PISogród pomaga to za swoim za nasze:Tysiąc nazwisk znalazło się na liście osób, którymi PiS i jego koalicjanci obsadzili instytucje i spółki państwowe. To członkowie tej partii, ich rodziny, znajomi. "Tempo, jak też intensywność zmian personalnych wprowadzanych przez PiS są rekordowe" - pisze "Puls Biznesu", który przygotował listę. tvn24bis.pl/z-kraju,74/przeglad-prasy-lista-1000-zwiazani-z-pis-na-panstwowych-posadach,707393.html

asquit, 16.01.2017 18:00

PISogród bardzo nienawidzi pomagania dzieciom podczas WOSP "Wiadomości" WYMAZAŁY serduszko WOŚP. "Żenujące, niskie, małostkowe i zwyczajnie chamskie" wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21250535,tvp-wyretuszowalo-serduszko-wosp-z-kurtki-dziennikarza-twitter.html

............, 16.01.2017 17:51

Owsiak szuka granicy na ile może sobie jeszcze pozwolić zanim ludzie którzy popierają jego akcje powiedzą "dość". Ma niejedno na sumieniu ale powiedz czy byłaby WOŚP bez Owsiaka. Ostatnio na ulicy zaczepiła mnie młoda kobieta,dała mi obrazek ze św.Krzysztofem i prosiła o datek.Powiedziała że zbiera na prywatny wyjazd do Watykanu.Dałam jaj,dlatego że była szczera że zbiera dla siebie a nie wymyśliła jakiś głodny kawałek o chorym dziecku. Dlatego nie wiem jak można przejść obojętnie koło dzieci zbierających dla WOŚP. A hejtu na MN to już wogóle nie rozumiem.

ktosik78, 16.01.2017 17:22

Mam dzieci i jestem praktycznie rówieśnikiem więc też przejdę na TY. Akcja uczy pozytywnych odruchów - zgadzam się. Tylko zastanawiam się czy sama osoba Owsiaka nie jest postacią anty-wzorcową ? Myślę ,że jest on wykorzystywany ( z jego przyzwoleniem) do szerzenie modnych ostatnio a szkodliwych dla tradycyjnej rodziny ideologii LGTB i gender.

............, 16.01.2017 11:51

Nie twierdze że nie masz racji,Owsiak sprzed lat już sie wypalił.Nie zmienia to jednak faktu że na pewne rzeczy nie mamy wpływu.Nikt dokładnie nie policzył ile trafia do jego kieszeni a ile dla dzieci.Dlatego twierdze że chodźby ułamek tej sporej sumy poszedł na zbożny cel,było warto.A poza tym takie akcje jadnoczą ludzi,ucza dzieci że warto pomagać,kto ma im przekazać wartości dla których warto żyć.My rodzice,musimy być ich autorytetem nie telewizja czy intetnet. Nie wiem czy masz dzieci bo one naprawde zmieniają spojrzenie na świat. Ps. pisze na ty bo jestem z 77.

ktosik78, 16.01.2017 11:32

Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Całej sytuacji szkodzi Owsiak bo to jest dorobkiewicz i oszust ( nie piszę ,że tak uważam tylko wiem bo na to są dowody i w postaci wyroków sądu i wypowiedzi osób ,których darzę o wiele większym zaufaniem niż Jurka jak np Robert Tekieli lub Pospieszalski który jest chrzestnym Owsiakowej córki więc znajomość jest bliska). Wiem ,że np w przypadku Pospieszalskiego ze względu na być może różnice światopoglądowe nie jest on "bliski" wszystkim Polakom. Oprócz Owsiaka uważam, że pewnie zdecydowana większość osób to osoby szlachetne o dobrym sercu - wychodzące na ulice zbierać pieniądze w trosce o potrzebujących. Szczytna akcja nie może tłumaczyć kradzieży i oszustw. Złodziej to złodziej. Efekt taki, że zostaje niesmak. Mam też wielki żal do rządzących i to po kolei wszystkich sprawujących władzę od początku akcji do teraz. Koszty akcji przekraczają zyski więc lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć bezpośrednio na ratowanie zdrowia Polaków niż promować się przed kamerami jacy to jesteśmy szlachetni i jak wspomagamy akcje. No ale przez lata wyhodowano z Owsiaka świętą krowę ,której nie można tknąć bo zaraz odezwie się krzyk ,że nie mamy serca i nie chcemy ratować dzieci. Krzyczących jest bardzo wiele a politykom zależy na głosach tych wielu więc udają ,że problemu nie ma. ps . dziękuję za wymianę zdań na poziomie mimo odmiennych poglądów. Chętnie porozmawiam dłużej jeśli będzie Pani zainteresowana wymianą poglądów na ten temat. Pozdrawiam

............, 16.01.2017 10:26

Ktosiku Nie czytałam i nie zamierzam. Nie osądzam ludzi których nie znam. Jeśli z tej kasy którą wczoraj zebrali uda się pomóc chodźby jednemu dziecku,było warto. Wierze w ludzi,ty uznasz to za naiwność,ale mam to gdzieś.Taka jestem,tak zostałam wychowana i wcale się tego nie wstydze.

ktosik78, 15.01.2017 22:34

Do ........... Czy kiedykolwiek czytałaś coś Matki Kurki na temat Owsiaka lub czy obejrzałaś chociaż jakąś rozmowę z nim na youtubie ? Wiem jak działa internet ale staram się odcedzać fałszywe newsy od tych wiarygodnych. wydruki wyroków sądowych dla Owsiaka są do wglądu. pozdrawiam

AntyLeming, 15.01.2017 16:18

Komentarz usunięty przez autora.

aleocochodzi, 15.01.2017 11:52

Ty ruski co masz ryja co ty wiesz o Polakach.

Radio.Ma.Ryja, 15.01.2017 10:47

Oszuści to polski kler,, PiS, a prezydent...Łamiący konstytycje.

............, 15.01.2017 08:06

Nie wierz we wszystko co piszą w internecie.Tam liczy sie liczba wejść i kasa którą ktoś za to zgarnie. Ja dam, ty nie ,mam tylko nadzieje że takich jak ja bedzie więcej niż takich jak ty. Miłego dnia.

ktosik78, 14.01.2017 23:22

Naiwność nasza polega ( polegała) na tym ,że uważamy iż Owsiak więcej daje niż zabiera. Cała akcja kosztuje więcej niż suma z puszek i licytacji. Koszty czasu antenowego w TVP , koszty przelotów Owsiaka np odrzutowcem , koszty obstawy imprez przez służby i inne towarzyszące takim imprezą wydatki itp, itd. Pomijając już całą akcję to skupmy się na osobie Owsiaka. Koleś wcale nie rozlicza się dokładnie z akcji , wykorzystuje sprawę nawiązek sądowych ( polecam poszukać na ten temat informacji), robi lewe przetargi na obsługę WOŚP ze swoją żoną i współpracownikami. Proszę porównać sobie jaki ułamek wydatków służby zdrowia zaspokaja cała akcja. Wartość naklejek na szpitalnym sprzęcie to jeszcze nie wszystko.

............, 14.01.2017 22:20

Ktosik78 Miliony ludzi pomaga a wiedzą że całość tej kasy nie idzie dla dzieci. Ja w swoim życiu spędziłam dużo czasu w szpitalach ze swoimi dziećmi,od Bielska aż po Kraków.Moje pobyty tam trwały nawet po miesiącu,rozmawiałam z personelem szpitala i wiem ile jest tam sprzetu od Owsiaka. Więc prosze cie nazywaj mnie naiwną bo nic o mnie nie wiesz.

ktosik78, 14.01.2017 21:20

Chciałem dodać ,że ludzie naiwni bardzo często działają w dobrej wierze rzucając oszustowi - problemem jest to ,że Ci naiwni nie chcą bardzo często sięgnąć po ogólnodostępne informacje na temat działalności oszusta aby nie musieć się przyznać sami przed sobą ,że byli naiwni. ps. Ja przyznaję się, że byłem naiwny i przez długie lata dawałem się oszukiwać )-: Teraz jestem wolny i zachęcam do odrobiny wysiłku intelektualnego innych naiwnych. Poczytajcie blogera sądzącego się nieustannie z Owsiakiem o pseudonimie "Matka Kurka"

azquit, 14.01.2017 18:59

Komentarz usunięty przez autora.

asquit, 14.01.2017 18:43

dudy nawet nie ma tym rankingu

baby, 14.01.2017 18:33

póki co największym zaufaniem w Polsce cieszy się Kot Prezesa... . . Owsiak jest tam gdzieś pod dnem i metrem mułu ...ale dzięki mediom to on zbiera całą pulę;-)))

............, 14.01.2017 18:07

baby Powtarzasz sie. Nie masz ochoty, nie pomagaj zostaw sobie drobne na cukierki. A jeśli nie chcesz patrzeć jak inni dają,schowaj sie do swojej norki.Jak zapomnisz w poniedziałek z niej wyjść,nikt nie bedzie za tobą płakał.Powiem więcej,zrobisz światu przysługe.

baby, 14.01.2017 16:52

dziś zamorduję własne dziecko,jutro dam kasę na Mrówkę Całą ...coby nie mieć kaca . Natalia Przybysz

............, 14.01.2017 15:41

Ktosik78 Mózgojad w twojej głowie, 5 lat temu zdechł z głodu.

ktosik78, 14.01.2017 15:17

Owsik nie wykonuje żadnych wyroków - boją się go wszyscy i PO-wcy i PIS-owcy bo każdemu zależy na głosach naiwniaków

ktosik78, 14.01.2017 15:16

zwolennicy Owsiaka weźcie się za lekturę zwolennicy Owsiaka nie dajcie się manipulować naciągaczowi

aleocochodzi, 14.01.2017 09:57

Teraz kopniemy małpie w klatkę: Czy Jerzy O. wykonał już wyrok sądu?

Radio.Ma.Ryja, 14.01.2017 09:43

Ktosik = cwel

............, 14.01.2017 09:41

KTOSIK 78 + IQ = ZERO

mamoniowa, 13.01.2017 23:25

Toś się ktosik popisał... :p

ktosik78, 13.01.2017 22:08

Owsiak = Oszust