Groźny pożar. Rodzina została bez dachu nad głową [FOTO]

, Wiadomości, 21.10.2016 14:15, (red)
Strażacy z kilku jednostek gasili pożar budynku mieszkalnego.
Groźny pożar. Rodzina została bez dachu nad głową [FOTO]

W piątek (21.10) po południu doszło do pożaru drewniano-murowanego budynku w Przytkowicach k. Kalwarii. W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z kilku jednostek.

 

Straty są duże.

 

Jak informuje nas rzecznik PSP Wadowice Krzysztof Cieciak, budynek nie nadaje się do użytku. Spłonęło poddasze i wyposażenie. Ośrodek Pomocy Społecznej z Kalwarii został poinformowany o pożarze i prowadzone będą działania, aby zapewnić poszkodowanej rodzinie mieszkanie.

xxx

Bezpośrednio po uzyskaniu informacji na miejsce zdarzenia udali się przedstawiciele Urzędu Miasta: Burmistrz Miasta i Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej. Po przybyciu na miejsce dokonano oględzin i podjęto rozmowy z poszkodowanymi osobami.

 

- Niezwłocznie zostały podjęte konieczne działania do zabezpieczenia miejsc noclegowych poszkodowanych osób. Zaproponowano miejsca noclegowe na najbliższą dobę oraz zaproponowano pomieszczenie zastępcze  na czas konieczny do odbudowy uszkodzonego w pożarze domu. Poszkodowana rodzina skorzystała z  pomocy najbliższej rodziny, a następnie rozważy propozycję przyjęcia lokalu zastępczego.  Odpowiedzi udzieli na początku przyszłego tygodnia. Burmistrz Miasta zadeklarował wszelką możliwą pomoc poszkodowanej rodzinie - poinfrmowały w komunikacie kalwaryjskie władze.

 

 

 

foto: UM Kalwaria

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy