Dzień dawcy szpiku dla Marka i innych chorych

, Wiadomości, 21.04.2018 10:30, NEWSY CZYTELNIKÓW
Dni Dawcy Szpiku po raz kolejny w Wadowicach!
Dzień dawcy szpiku dla Marka i innych chorych
28 kwietnia 2018 r. na Wadowickim Rynku przy okazji imprezy MOTOSERCE odbędą się dni dawcy szpiku pod hasłem „Marek i Inni potrzebują Twojej pomocy”, dedykowane Markowi Książkowi z Wadowic, który zachorował na ostrą białaczkę szpikową, oraz wszystkim chorym oczekującym na przeszczep.

- Już od godz. 10.00 do mniej więcej 16.00 będziemy rejestrować potencjalnych dawców szpiku kostnego. Rejestrujemy osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 55 roku życia i są w ogólnie dobrym stanie zdrowia. Jeżeli chcieliby Państwo do nas dołączyć i DAĆ CHORYM SZANSĘ NA ŻYCIE, prosimy o zgłoszenie się do nas w najbliższą sobotę. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości, będziemy do Państwa dyspozycji - informują organizatorzy wadowickiej akcji.
Pobranie szpiku kostnego odbywa się na dwa sposoby: zazwyczaj jest to pobór komórek macierzystych z krwi obwodowej, rzadziej z talerza kości biodrowej. Pamiętajmy, że nie pobiera się komórek szpikowych z kręgosłupa.

Wadowiczanie nie raz już pokazali, że w obliczu tragedii potrafią działać wspólnie. Dni dawcy szpiku dedykowane Lilianie Fili oraz wszelkiego rodzaju inne akcje prowadzone na terenie naszego powiatu, jak chociażby Pomoc dla Adasia, potwierdzają, że potrafimy działać razem. Dlatego też prosimy o pomoc po raz kolejny, mając nadzieję, że i tym razem odpowiedzą Państwo na nasz apel.

Podczas akcji oprócz niesamowitych Motocyklistów nie zabraknie również dobrej muzyki, pokazów tanecznych oraz animacji dla dzieci.

W programie m.in.:
- koncert Kwartetu Smyczkowego QARTE
- pokaz ZUMBY Anna Sabuda Fitdance Wadowice
- malowanie twarzy
- kolorowe warkoczyki Beata Bodzioch Salon Fryzjerski Perfecte
- pokazy baniek mydlanych Anna Gorowska Małe Smerfy
- występ klauna
Marek i Inni liczą na NAS!


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy