Dużo mandatów dla kierowców i pieszych

, Wiadomości, 15.02.2016 10:13, ks
W piątek (12.02) po raz kolejny na terenie powiatu wadowickiego przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
Dużo mandatów dla kierowców i pieszych

Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze - zwłaszcza pieszych, którzy są najbardziej zagrożoną grupą spośród wszystkich uczestników ruchu drogowego – informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

Policjanci ujawnili 24 wykroczenia popełnione przez kierujących, za które nałożono 21 mandatów karnych. 

 

Najczęstsze przewinienia to nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Ponadto ukarano 4 rowerzystów, między innymi za jazdę wzdłuż przejścia dla pieszych.

 

Jeśli chodzi o przewinienia pieszych to w czasie działań ujawniono 62 takie przypadki, za które nałożono 38 mandatów karnych.

 

Najczęstsze błędy tych uczestników ruchu drogowego to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz nie dostosowanie się do sygnalizacji świetlnej – przechodzenie na czerwonym świetle.

 

 

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

AntyPIS, 15.02.2016 20:57

fingers77- maria jest od stawiania słupków i "budowania" progów zwalniających (chyba jej hobby jak tak czytam jej komentarze). Myślenie i interpunkcję pozostawmy innym :)

fingers77, 15.02.2016 20:35

@maria Prawie 50 wyrazów i ani jednego znaku interpunkcyjnego? Policji łatwiej złapać pieszego niż kierowcę. Norma wykonana bez ruszania się z samochodu.

maria, 15.02.2016 20:18

krytyk zgadzam się z Tobą często tak miałam że obserwuję pieszego czeka ja przejeżdżam on wchodzi na jezdnię droga wąska w momencie jest na środku gdy by był Policjant to ukarał by mnie że chciałam po palcach przejechać pieszemu musimy uważać i jeszcze raz uważać pozdrawiam Cie.

krytyk, 15.02.2016 12:17

Ponad dwa razy więcej Wykroczeń pieszych na przejściach ale to tak zawsze kierowca winny będzie wg pieszego znawcy przepisów.