Droga do Krakowa już prawie w całości wyremontowana

Wadowice, Zator, Wiadomości, 13.09.2017 09:39, (red)
Już wkrótce kierowcy będą mogli jeździć po zmodernizowanej najkrótszej drodze z powiatu wadowickiego do Krakowa.
Droga do Krakowa już prawie w całości wyremontowana

Remont drogi powiatowej Tomice - Brzeźnica trwa już od kilku lat. Co roku remontowany jest kolejny odcinek. Aktualnie dobiegają już końca prace na odcinku Tłuczań – Ryczów – Łączany. Położono już pierwszą warstwę asfaltu.

Na całej długości jezdnia zostanie poszerzona do 6 metrów. Nowy asfalt będzie składał się z trzech warstw (podbudowa z betonem asfaltowym, wiążąca i ścieralna) o łącznej grubości 22 cm. Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 2,3 mln zł.

 

- Postawiliśmy sobie bardzo ambitny cel wykonania komfortowego połączenia drogowego pomiędzy Wadowicami i granicą z powiatem krakowskim w Łączanach. Konsekwentnie go realizujemy przyspieszając tym samym komunikację pomiędzy stolicą naszego powiatu a Krakowem i portem lotniczym w Balicach – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.


W ciągu trzech lat obecnej kadencji Powiat Wadowicki wyremontował w sumie już 10 kilometrów tej trasy, z czego 3 kilometrowy odcinek drogi Tomice-Brzeźnica w Witanowicach (2015 r.), 5,5 kilometra trasy od centrum Wyźrału do ul. Szkolnej w Ryczowie (lata 2016-17), 400 metrów ul. Jana II Sobieskiego w Ryczowie (2017 r.) i 800 metrów pomiędzy Kanałem a Wisłą w Łączanach (2016 r.).

 

 

 

 

źrodło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy