Czy ktoś tu odśnieża i posypuje drogi i chodniki?

Region, Wiadomości, 03.12.2017 18:15, red
Całe szczęście że idzie odwilż, bo - nie ma co ukrywać - przy pierwszym ataku zimy służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg w należytym stanie zawiodły na całej linii.
Czy ktoś tu odśnieża i posypuje drogi i chodniki?

Szklanka na drodze – to zdanie kierowcy powtarzali w minionych dniach najczęściej.

Oblodzona droga była bez wątpienia przyczyną groźnego wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem na ulicy Przemysłowej w Andrychowie. Do podobnej sytuacji doszło w niedzielę wieczorem w Radoczy. Na wielu drogach kierowcy stoją w korkach, bo jezdnie pokryte są lodem.


Źle wyglądają nie tylko drogi, ale również chodniki. W niedzielę bardzo ślisko było m.in. w centrum Andrychowa, a na „akcję zima” w gminie Andrychów idą ciężkie miliony. W Andrychowie za odśnieżanie odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej, który od kilku miesięcy ma nowego prezesa - emerytowanego wojskowego. Teoretycznie mieszkańcy gminy Andrychów mogą informować „służby odśnieżające” o potrzebnie interwencji w danym miejscu. Ale w Andrychowie może być z tym problem – ani na stronie magistratu, ani ZGK nie ma informacji o numerach kontaktowych do koordynatora "akcji zima". Póki co jest to tajna informacja.

Na pocieszenie dodajmy, że niewiele lepiej jest także na drogach w innych gminach.

W niedzielne popołudnie synoptycy wydali ostrzeżenie:

Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, przy gruncie do -3°C.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 09.12.2017 12:13

Was [email protected]@@@ło przeż tu nie ma sniegu, [email protected]@@@by

specnarz, 05.12.2017 09:50

@walet - widzę że nie znasz tematu więc troszkę go przybliżę. Na chwilę obecną wygląda to tak, że jedni mają obowiązki a inni prawa. Właściciel nieruchomości jest opowiedziany za odśnieżanie chodnika, jeżeli chodnik jest położony wzdłuż jego nieruchomości. Jeżeli zatem chodnik przylega bezpośrednio do ogrodzenia domu, obowiązek odśnieżania spoczywa na właścicielu nieruchomości. Jeżeli między chodnikiem a granicą działki jest pas zieleni, odśnieżyć powinna już gmina. Śnieg, który uprzątnie z chodnika właściciel, powinien zostać usunięty przez zarządcę drogi. Jeżeli chodnik jest nieodśnieżony, a pieszy poślizgnie się na nim i złamie nogę, ma prawo domagać się od właściciela nieruchomości odszkodowania. Zgodnie z art. 117 kodeksu wykroczeń, każdy kto nie wywiązuje się z obowiązku utrzymania porządku w obrębie swojej nieruchomości podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany. Wracając do Twojego komentarza - w czasie gdy jedni odśnieżają inni narzekają... a podatki płaca jedni i drudzy.

Przemek, 04.12.2017 20:34

abcabc - jak sypie to oczywiście nie da się naraz i wszędzie, pytanie czy nie da się też jak przychodzi odwilż po której wiadomo że przymrozi ? Da się, wystarczy posypać drogę zanim przymrozi, wiele razy widziałem jak tak robią w Kętach.

igor102, 04.12.2017 17:08

abcabc - ty zakłamany lewacki trollu ze Zdziskowego dworu - co wy tam w magistracie palicie ?

abcabc, 04.12.2017 14:52

niektórzy zachowują się tak jakby zima w Polsce była po raz pierwszy wiadomo że jak sypie to nie da się tego na raz odśnieżyć

walet, 04.12.2017 11:26

@specnarz, marzy ci się PRL i czyny społeczne, właściciel mieszkania nie jest właścicielem chodnika i nie na niego spada obowiązek odśnieżania, zresztą płacąc czynsz zobowiązuje kogoś do dbania o ten teren. SM powinna również karać spółdzielnie, podobnie jak to się dzieje w przypadku prywatnych posesji. Widać są równi wobec prawa.

specnarz, 04.12.2017 10:36

No gdyby tak właściciel każdego mieszkania w bloku odśnieżył 10m chodnika to byśmy śniegu nie widzieli.

Starybrat, 04.12.2017 09:11

@Izik, idąc Twoim trochę pokrętnym tokiem myślenia, nie wychodźmy z domu, bo możemy się połamać na śliskich, nieodśnieżonych chodnikach itd., bo służby nie robią co do nich należy.

Izik, 04.12.2017 08:44

Czy oby na pewno wypadki w tym czasie to wyłącznie kwestia warunków atmosferycznych....a może to wypadkowa stanu dróg....umiejętności i rozwagi kierowcy...stanu samochodów...itp...jezdzijmy wolniej i rozważniej. A odpowiednie służby niech robią co do nich należy.

specnarz, 04.12.2017 08:30

Zacytuję klasyka "sorry, taki mamy klimat". Ale ślisko było naprawdę, sam o mało dzwona nie zaliczyłem.

Starybrat, 04.12.2017 08:28

@Izik, pora nastała zimowa, wszyscy to zauważają, oprócz firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg i chodników, za co zresztą otrzymują pieniądze z naszych podatków i tyle...

Izik, 03.12.2017 23:26

Coraz głupsze te treści Państwo redaktorzy wypisują. Każdy tekst w poszukiwaniu podtekstów. Proszę zauważyć....pora nastała zimowa...tyle

Betty, 03.12.2017 21:26

Na rondzie koło szkoły „dwójki” kierowcy piruety wykręcali nawet ktoś już znak zaliczył na wyjeździe w Garncarska. Al Wietrznego śliska ze strach jechać... ZGK czeka na wiosnę czy zastanawia się nad kolejnymi podwyżkami? Pewnie kasa która wzięli na akcje zima bez zimy to mało i będą zadać podwyżki bo przecież zima przyszła.

tomekx, 03.12.2017 20:56

Jest zima to jest ślisko proste. Trzeba jeździć ostrożniej

igor102, 03.12.2017 18:52

mieszkańcy czekają na komentarz rzecznika magistratu - trolla abcabc...