Będzie bezpieczniej na drodze krajowej w Andrychowie

Region, Wadowice, Andrychów, Wiadomości, 12.01.2018 11:20, red
Takie inwestycje planowane są w najbliższym czasie.
Będzie bezpieczniej na drodze krajowej w Andrychowie
Jak informuje nas Agnieszka Gierszewska, dyrektor biura burmistrza Andrychowa, 11 stycznia władze Andrychowa i kierownictwo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzgodniły wspólne stanowisko w sprawie planowanych inwestycji na drodze krajowej nr 52.

- Na zaproszenie Burmistrza w Urzędzie gościła pani Dyrektor GDDKiA oddział Kraków. Uzgodniono, że Gmina wspólnie z GDDKiA rozpocznie w 2018r realizację dwóch inwestycji na DK52 w zakresie poprawy bezpieczeństwa pieszych - informuje Agnieszka Gierszewska.

Pierwsze zadanie to budowa chodników na takich odcinkach:
a) od Inwałdu w kierunku Choczni
b) od Inwałdu w kierunku Andrychowa
c) od Andrychowa w kierunku Bulowic

Gmina Andrychów ma opracować dokumentację projektową natomiast zarządca drogi wykona z własnych środków inwestycyjnych w chodniki.

Drugie zadanie to budowa oświetlenia przejść dla pieszych w ramach projektu „Bezpieczne przejścia”.

Zadanie w pierwszym etapie w 2018r obejmuje 5 przejść na DK52. Gmina Andrychów ma opracować dokumentację projektową i współfinansować 30% kosztów zadania, natomiast zarządca drogi sfinansuje 70% kosztów zadania.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej (25.01) burmistrz złoży dwa projekty uchwał Rady Miejskiej w sprawie przystąpienia do realizacji tych zadań i upoważnienia Burmistrza do podpisania z GDDKiA porozumień.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kaja, 13.01.2018 18:46

Tylko czy wiadomo gdzie dokładnie mają być te chodniki? Czy znów odcinek od parku miniatur do granicy z Chocznią bedzie pominięty. "Od Inwałdu w stronę Choczni" to rozumiem że od granicy Inwałdu, czyli nie od parku miniatur

abcabc, 12.01.2018 17:22

brawo dla burmistrza za kolejną inwestycję.pan burmistrz działa a inni politykują

Izik, 12.01.2018 15:55

Doświetlenie przejść pójdzie łatwiej. Ale też wymaga projektu. To zadanie miało być realizowane, o ile dobrze pamiętam w ramach zadań związanych z komunikacją. Jest więc nadzieja, że urząd posiada już jakaś dokumentację tych przejść. Dłużej oczywiście potrwa sprawa chodników. Ale ważne że się rozpocznie i GDDKiA zabezpieczy kasę. Może choć jeden chodnik rozpoczną z końcem tego roku.

troll, 12.01.2018 15:45

Z gratulacjami to się wstrzymajmy na razie. Szybko to nie nastąpi. Zgody, projekt, budowa. 2018 ?? No nie sądzę. Przykład? Przykładów są dziesiątki.

jolka, 12.01.2018 15:27

na już, to wystarczy "podkręcić" te ledy i w Andrychowie, na przejściach, zrobi się widniej i bezpieczniej

Izik, 12.01.2018 15:03

Bardzo ważne zadania. Szczególnie dla poprawy bezpieczeństwa pieszych. Może w końcu doczekamy się ciągłości chodnika wzdłuż krajówki na całym przebiegu na terenie gminy. Gratulacje dla włodarzy...nazywanych przez niektórych wójtami. Czekamy na możliwie szybką realizację doświetlenia przejść.