Apel o pomoc dla 4-letniej Mariki

, Wiadomości, 26.06.2018 11:20, INFORMACJA PRASOWA
Apel fundacji Promyczek o pomoc dla małej dziewczynki z Wieprza.
Apel o pomoc dla 4-letniej Mariki
Marika ma 4 latka i mieszka w Wieprzu. Codziennie zmaga się ze skutkami czterokończynowego porażenia mózgowego oraz padaczki.

Skrajne wcześniactwo, zespół Westa, opóźnienie w rozwoju psycho-ruchowym, nawracające zapalenie płuc powodują, że dziewczynka często przebywa w szpitalu. Marika jest dzieckiem leżącym, które nie jest w stanie porozumiewać się z otoczeniem, ani samodzielnie zaspokajać żadnych swoich potrzeb. Mimo codziennej walki o godne życie jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką. Marika nie lubi ciszy i bardzo ożywia się przy muzyce. Jest niesamowicie dzielna w czasie codziennych żmudnych ćwiczeń. Aby poprawić jakość życia Mariki pragniemy wesprzeć rodzinę poprzez pomoc w zakupie pionizatora dla dziewczynki. Jest to urządzenie umożliwiające osobie niepełnosprawnej utrzymanie pozycji pionowej.

Codzienna pionizacja osób z niedowładem kończyn dolnych lub niedowładem czterokończynowym jest ważnym elementem rehabilitacji i jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Utrzymywanie postawy stojącej wpłynie korzystnie na funkcjonowanie organizmu Mariki. Poprawi krążenie krwi i pracę układu sercowo naczyniowego, wentylację płuc - a tym samym zapobiegnie częstym zapaleniom płuc, poprawi działanie stawów i mięśni.

Zwracamy się do wszystkich ludzi wielkich serc o wsparcie naszej akcji na rzecz Mariki. Każdy grosz się liczy.

Wpłat prosimy dokonywać na konto Fundacji „Promyczek” 09 1240 4197 1111 0010 6576 5925 , koniecznie z dopiskiem DLA MARIKI.


info: Fundacja Promyczek z Andrychowa

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy