Akcja policji w kościołach, rozdają odblaski

, Wiadomości, 22.12.2016 14:55, ks
Ta akcja poprawi bezpieczeństwo pieszych?
Akcja policji w kościołach, rozdają odblaski

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji oraz policjanci Komisariatu Policji w Brzeszczach i Komisariatu Policji w Kętach, wzięli udział w kolejnej edycji akcji Świeć przykładem, nie tylko w Adwencie, zainicjowanej i realizowanej wspólnie  przedstawicielami Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. 

W ramach akcji, przedstawiciele duchowieństwa, podczas kazania odczytali przygotowany przez Policję komunikat, dotyczący podstawowych zasad bezpieczeństwa pieszego na drodze oraz potrzebę i obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Przypomnieli, również, że nie tylko zabójstwo jest grzechem przeciw piątemu przykazaniu, ale także każde celowe działanie lub zaniechanie, które może narazić człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. 

 

Natomiast policjanci przed i po mszach świętych, wręczali opaski odblaskowe, instruując w jaki sposób należy je nosić, aby być widocznym dla kierowcy. W trakcie grudniowej akcji policjanci rozdali ponad tysiąc elementów odblaskowych. 

 

Policjanci w dalszym ciągu apelują o noszenie elementów odblasków, i to  nie tylko poza obszarem zabudowanym.

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy