Aby święta były bezpieczne. Rusza akcja policji

, Wiadomości, 23.12.2016 09:25, (red)
Policja zapowiada dużo kontroli w najbliższych dniach.
Aby święta były bezpieczne. Rusza akcja policji

W okresie przedświątecznym oraz w czasie Świąt Bożego Narodzenia, jak co roku w ramach akcji Boże Narodzenie 2016, policjanci wzmogą działania prewencyjne. 

 

Przez cały świąteczny okres policjanci będą prowadzić działania związane z ograniczeniem liczby zdarzeń drogowych i stanowczo reagować na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego, szczególne te najbardziej niebezpieczne jakimi są: przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy nieprawidłowe wyprzedzanie. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz egzekwować obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Podczas każdej kontroli drogowej będą również sprawdzać stan trzeźwości kierowcy. 

 

Policjanci apelują, aby pomimo przedświątecznego pośpiechu zachować ostrożność za kierownicą, a także zwracać baczną uwagę na pieszych, którym należy umożliwiać bezpieczne pokonanie przejścia dla pieszych. Z kolei do pieszych apelują o zachowanie szczególnej uwagi podczas przechodzenia przez ulicę oraz zakładanie elementów odblaskowych podczas poruszania się drogą.

 

W celu eliminowania różnego rodzaju zdarzeń kryminalnych lub zakłócających ład i porządek, policjanci będą również patrolować rejony osiedli, podległych miejscowości oraz rejony targowisk czy centrów handlowych. 

 

- Jednakże przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas robienia zakupów czy korzystaniu z komunikacji miejskiej. Nasze roztargnienie i przedświąteczny pośpiech mogą wykorzystać złodzieje. Ponadto w okresie świątecznym,  często opuszczamy nasze domy, aby spotkać się z rodziną. Pamiętajmy wówczas o właściwym zabezpieczeniu mieszkania czy domu.  Natomiast w przypadku dostrzeżenia podejrzanie zachowujących się osób prosimy o pilny kontakt z policjantami pod numer alarmowy 997 - przypominają policjanci.

 

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

michall, 23.12.2016 18:42

znowu będą się ukrywać w krzakach? tylko teraz nie ma liści to mogą być widoczni