31 pseudokibiców zatrzymanych....

, Wiadomości, 24.10.2016 11:00, ks
Policjanci zatrzymali pseudokibiców biorących udział w bójce.
31 pseudokibiców zatrzymanych....

Oświęcimscy policjanci licznymi zatrzymaniami zakończyli bójkę pseudokibiców, do której doszło minionej soboty na terenie Kęt.  Do oświęcimskiej komendy trafiło łącznie 31 mężczyzn, którym za udział w przestępstwie grozi kara do  trzech lat pozbawienia wolności.

 

 

- W sobotę, oświęcimscy policjanci, przy wsparciu funkcjonariuszy z Krakowa oraz Wadowic, przygotowywali się do zabezpieczenia meczu piłki nożnej, który miał się odbyć na terenie Oświęcimia. Tuż po południu, otrzymali jednak zgłoszenie, dotyczące bójki kilkudziesięciu osób, w rejonie ulicy Głowackiego w Kętach. Na miejsce natychmiast wysłano kilka patroli. We wskazanym miejscu, policjanci odnaleźli kominiarkę oraz świeże ślady krwi, które potwierdzały, że do zdarzenia doszło kilkanaście minut wcześniej - infrmuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

 

Policjanci wszczęli intensywne poszukiwania osób biorących udział w starciu. Kilkugodzinne działania, podjęte na terenie różnych miejscowości powiatu oświęcimskiego,  pozwoliły na zatrzymanie 31 mężczyzn, w wieku od  19 – 29 lat,  mieszkańców m. in. Oświęcimia,  Kęt, Poręby Wielkiej, Andrychowa, Targanic oraz czterech obywateli Niemiec.

 

Większość zatrzymanych posiadała obrażenia w postaci ogólnych potłuczeń lub też ślady krwi na ubraniach. W pojazdach zatrzymanych zabezpieczono kominiarki oraz ochraniacze na szczęki itp. akcesoria.

 

Aktualnie policjanci, pod nadzorem oświęcimskiej Prokuratury, prowadzą dalsze czynności, zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności tego zdarzenia oraz personaliów pozostałych osób biorących udział w bójce.

 

 

źródło: Policja Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

infocar, 25.10.2016 20:15

Teoretycznie teza @mark7 jest bezpodstawna, ponieważ w Polsce, by zapobiec wspomnianym schorzeniom, wprowadzono 20 lat temu obowiązek jodowania soli. Ale tylko teoretycznie, bo sól drogowa była z tego obowiązku wyłączona...

Maksymilian, 25.10.2016 19:22

Niedostatek jodu powoduje problemy z tarczycą.

mark7, 25.10.2016 19:10

Jak wiadomo brak, lub niedostatek jodu powoduje duże perturbacje psychiczne. Dotyczy to szczególnie mieszkańców miejscowości podgórskich. Targanice z pewnościa do takich należą. Dziwi mnie zatem reakcja forum na wpis pularysa. Jego typowe w tej dolegliwości zachowanie zostało źle odebrane. W żadnym wypadku choremu spsychicznie nie wolno przypominać o jego dolegliwościach w formie krytyki .lub presji . Psychol to psychol ,i zadne umoralnianie takich dziwolagów jak pularys nie skutkuje pozytywnie. Pozdrawiam!!!!

Wszechpolak, 25.10.2016 14:27

@barte - zapraszam do wzięcia udziału w naszej cotygodniowej zbiórce. Możemy podyskutować. Wytłumaczę ci różnice między ruchami nacjonalistycznymi w różnych krajach, bo nie ma jednego nacjonalizmu. Jesli jesteś zainteresowany to napisz na nasz fanpage na Facebooku. Natomiast bardzo cię proszę nie zestawiaj w jednym komentarzu Młodzieży Wszechpolskiej z Hitlerem. Zbyt wielu Wszechpolaków zginęło w obozach.

specnarz, 25.10.2016 05:07

Pularys, ale popuściłeś wodze fantazji. Kiboli do roboty - teraz trzeba liście grabić, widać że mają za dużo energii i wolnego czasu. Utrzymywanie ich na koszt podatników w więzieniach mija się z celem. Do tego jeszcze bransoletki z lokalizatorami za które sami zapłacą, od razu będzie widać gdzie się zbierają i czy coś się szykuje. Jeśli chcą trenować to niech sami sobie utworzą ligę, np bokserską. Kluby - uzależnić dotacje od jasnego stanowiska wobec kiboli, w pierwszej kolejności to kluby i sportowcy powinni jasno powiedzieć NIE.

AntyKibol, 24.10.2016 21:07

Pularys przeczytaj sobie jeszcze raz co napisałeś i zastanów się nad sobą. Przecież to jest żenada to co piszesz. Szkolą umiejętności? Żeby te bez mózgi znowu wkroczyli do Kęt na alejki i prali po pysku nie winnych ludzi siedzących sobie na ławkach? Żeby znowu wpadli do Bulowic na festyn i nie patrzyli kogo leją czy to facet czy kobieta? To są zwykłe bez mózgi bez żadnych ambicji ktorych miejsce jest w "pace" i tam ich trzeba zamknąć niech tam się pozabijają bo nawet swojego życia glomby nie szanują a co dopiero innych normalnych ludzi. Mam nadzieję, ze nie skończy się tylko na tych 31 kiboli i będzie ich 2 razy więcej. Według mnie zatrzymań będzie więcej bo te szczyle 19 letnie na komendzie posrają się i sypna resztę kolegów. Dobiero dowiedzą się co zrobili jak ich będą przesluchiwać będą błagać jeden z drugim żeby zawiezli ich do mamy. Brawo Policja! Dobra robota w koncu kogoś z tych mało inteligentych ludzi zatrzymano. Miejmy nadzieję, że na tym nie koniec. A Ty Pularys wyspij się może jutro będzie lepiej :-D

Zibi33, 24.10.2016 17:19

"Czy ktoś z osób postronnych został zaatakowany? Odpowiem krótko NIE" pularys jesteś pewien jakbyś był świadkiem tego zdarzenia albo uczestnikiem , no chłopczyku to sam zaprosiłeś takim wpisem do siebie policję być może poproszą cię o wyjaśnienia , a być może przedstawią zarzuty udziału w bójce.

pularys, 24.10.2016 17:15

Stare dziady żal was słuchać

barte, 24.10.2016 16:59

@marekm12 Nie dziw się bzdurami wpisywanymi przez pularysa.On i jemu podobni mają mózgi przeprane przez młodzież wszechopolską , ONR i tego typu wątpliwe organizacje Ale racja - ostatnie wojny zaczynały się od ruchów nacjonalistycznych - żeby wspomnieć tylko to co robił hitler w niemczech w latach 30-tych Nawet film Wołyń to ostrzeżenie czym może skończyć się nacjonalizm

barte, 24.10.2016 16:56

Tacy to patrioci.Raczej idioci gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/bojka-kiboli-unii-oswiecim-oraz-beskidu-andrychow-31-zatrzymanych,10781340/ - http://www.beskidzka24.pl/artykul,mieli_swoj_mecz,49184.html

marekm12, 24.10.2016 16:12

pularys Od wojny, nędzy i od głodu Sponiewieranej krwi narodu, Od łez wylanych obłąkanie Uchroń nas, Panie Od niepewności każdej nocy, Od rozpaczliwej rąk niemocy, Od lęku przed tym, co nastanie, Uchroń nas, Panie Od bomb, granatów i pożogi, I gorszej jeszcze w sercu trwogi, Od trwogi strasznej jak konanie Uchroń nas, Panie Od rezygnacji w dobie klęski, Lecz i od pychy w dzień zwycięski, Od krzywd - lecz i od zemsty za nie Uchroń nas, Panie Uchroń od zła i nienawiści. Niechaj się odwet nasz nie ziści. Na przebaczenie im przeczyste Wlej w nas moc, Chryste.

marekm12, 24.10.2016 16:09

Komentarz usunięty przez autora.

Zibi33, 24.10.2016 16:03

Pularys głupota twojego rozumowania nie zna granic aż strach się bać że być może ktoś taki jak ty ma prawa wyborcze

pularys, 24.10.2016 13:51

Biją się na stadionie źle, biją się w lesie źle. To gdzie się mają bić? Czy ktoś z osób postronnych został zaatakowany? Odpowiem krótko NIE. Ludzie wasza głupota nie zna granic. Niech się biją...trenują charakter i szkolą umiejętności. Kwestią czasu jest aż ci młodzi ludzie staną do walki w obronie naszej ojczyzny,bo tylko w nich jest największy potencjał obronny. Na koniec taka sentencja: "Kto nie był buntownikiem za młodu ten na starość będzie świnią." J. Piłsudski

szpp, 24.10.2016 12:09

bandyci znowu rozsławili Andrychów ehhhhh

Zibi33, 24.10.2016 11:38

tomacik no właśnie nie można ich zamykać na stadionach , trzeba ich z tych stadionów pozbyć się i to bezzwłocznie. Bandytyzm i tyle do paki i kompania karna niech drogi budują za free taka tania siła robocza. I druga sprawa wszystkie kluby sportowe które tolerują takie zachowania powinny być pozbawione dotacji z pieniędzy publicznych najlepsze lekarstwo żeby skończyć z tym raz na zawsze.

tomacik, 24.10.2016 10:37

A nie można ich zamknąć na jakim stadionie? Chcą się bic to i tak nic ich od tego nie odwiedzie. Zabrać tylko ostre i twarde narzędzia dac ochraniacze i niech się wyzywaja na sobie. może w końcu do nich dotrze ze sa chuliganami i niczym innym