18 marca protest ratowników medycznych z powiatu wadowickiego

, Wiadomości, 14.03.2016 06:30, (red)
Planowany jest przemarsz przed budynek Starostwa Powiatowego w Wadowicach. - Zostaliśmy zmuszeni do „wyjścia na ulice” - podkreślają pracownicy ZZOZ. O co chodzi?
18 marca protest ratowników medycznych z powiatu wadowickiego

Pracownicy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego postanowili upomnieć się o swoje. Wszystko z powodu postępowania Dyrekcji wadowickiego Szpitala, pod który podlega system państwowego ratownictwa medycznego w powiecie. Chodzi o pieniądze


Do starosty wadowickiego skierowany został list otwarty w tej sprawie.

 

- W związku z wprowadzeniem aneksu do  regulaminu wynagradzania ZZOZ   w Wadowicach, zaakceptowanego przez Związki Zawodowe po wielu wcześniejszych spotkaniach, Dyrektor został zobligowany do wprowadzenia nowych zmian  w życie. Zgodnie z zapisami z protokołów ze spotkań  Dyrektora ze Związkami Zawodowymi działającymi przy ZZOZ w Wadowicach. Dyrektor zapewniał, że będzie rozmawiał z pracownikami, negocjował z nimi  wynagrodzenie. Niestety szybko okazało się, że Pan Dyrektor nie wywiązuje się z zapisów ww. protokołach. Nie rozmawia z grupą zawodową ratowników medycznych. Zamiast ustalania wynagrodzenia narzuca Swoje warunki. Takie zachowanie Dyrektora spotkało się ze sprzeciwem  ze strony związków zawodowych. Na kolejnym spotkaniu Dyrektor znów zapewniał, że będzie rozmawiał w sprawie wynagrodzenia i poprosił o przedłużenie terminu wejścia w życie zmian przewidzianych   w regulaminie wynagradzania  o kolejny miesiąc, argumentując to chęcią podjęcia indywidualnych rozmów z tą grupa zawodową. Związki Zawodowe wyraziły zgodę na propozycję Dyrektora stawiając na pierwszym miejscu interes pracowniczy. Niestety dalsze zachowanie Dyrektora nie uległo zmianie. Pracodawca usiłuje jednostronnie narzucić pracownikom ponowne porozumienie co do których wcześniej zgłaszali wątpliwości – piszą w liście pracownicy.

 

Zaznaczają, że od od wielu lat są lekceważeni „poprzez nieproporcjonalne zarobki  i podwyżki rzędu nastu złotych nieporównywalne  z innymi grupami zawodowymi pracującymi w ZZOZ w Wadowicach”.

 

- Zarabiamy średnio około tysiąca złotych mniej niż koledzy w ościennych powiatach na tych samych stanowiskach pracy. Nasz Dział szpitala, Dział Pomocy Doraźnej od wielu lat przynosi zyski, które nie są rozdysponowane na szkolenia, podnoszenie kwalifikacji pracowników czy zwiększanie naszego wynagrodzenia, nie wliczając w to grupy zawodowej lekarzy , którzy podwyżki otrzymali.  Jak słusznie stwierdziła poprzednia Dyrektor szpitala „ najważniejszym celem szpitala  jest wysoka jakość usług medycznych . Decyduje o tym nie tylko infrastruktura , ale przede wszystkim kwalifikacje i postawa kadry medycznej ”. Patrząc na obecne działania Dyrektora mamy całkiem inne odczucia . Jesteśmy traktowani przedmiotowo , a z Naszym zdaniem Pracodawca się nie liczy. Na żadne pismo skierowane do Dyrekcji ZZOZ nie otrzymaliśmy pisemnej odpowiedzi , co świadczy jakim szacunkiem jesteśmy darzeni. Nowo zatrudnieni  pracownicy , bez stażu mają  większe wynagrodzenie zasadnicze od długoletnich , doświadczonych pracowników.  Zwracamy również uwagę  na to , że w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży Wadowice , miasto papieskie , może a nawet na pewno będzie nawiedzane przez wielu pielgrzymów co będzie wiązało się ze zwiększona częstością interwencji zespołów ratownictwa medycznego – podkreślają ratownicy.

 

Apelują do starosty o pomoc w rozwiązaniu narastających problemów, a zwłaszcza: 

  • Rozpoczęcie od nowa negocjacji warunków płacy w grupach zawodowych, w których zmiany wprowadza aneks do regulaminu wynagradzania 
  • Zrównoważenie i uśrednienie  wynagrodzenia za prace o jednakowej wartości 
  • Umożliwienie wykonywania medycznych czynności ratunkowych osobom posiadającym tytuł ratownika 
  • Pozostawienie kwalifikacji wymaganych na danym stanowisku 
  • Zobligowania Dyrektora ZZOZ w Wadowicach do respektowania zapisów z protokołów  z zebrań ze Związkami Zawodowymi 

 

Na 18 marca zaplanowali manifestację pokojową z przemarszem przed budynek Starostwa Powiatowego w Wadowicach celem podjęcia dialogu (miejsce zbiórki Parking u zbiegu ul. Sienkiewicza i ul. Nadbrzeżnej o godzinie 7.30).

 

- Zostaliśmy zmuszeni do „wyjścia na ulice”,  gdyż nasze stanowisko w w/w piśmie jest niesłyszalne, jesteśmy traktowani po macoszemu na co obecnie już nie dajemy przyzwolenia - podkreślają pracownicy ZZOZ.

 


 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kolka, 15.03.2016 11:24

dajcie spokój ratownikom i skupcie się raczej na dyrektorze, jak widać historia w Wadowicach się powtarza, była p. Grzesiek, p.Lasa, a teraz p.Budka i za każdym razem tylko lekarze mieli dobrze i zawsze byli świętymi krowami i tak jest nadal

kolka, 15.03.2016 09:37

Pisowska strategia/reforma/dobra zmiana - zniszczyć co się tylko da! po ratownikach, kolejna, medyczna grupa zawodowa do odstrzału fakty.interia.pl/polska/news-pielegniarki-oburzone-propozycja-resortu-zdrowia,nId,2162823

kaczor, 15.03.2016 09:30

co do zarobków to "maria" od oddawania do prokuratury za podobno obrażanie Żaka i radnych według mnie nie pomogła. sama wie kogo kwitek widziała, kto jest z nią tak blisko że pokazuje jej kwitek z wypłatą i niech będzie to jej tajemnicą.

kaczor, 15.03.2016 09:25

przepraszam że w takiej sprawie ale pokazuje ona stan umysłu "marii" która innych chce oddawać do prokuratury w odpowiedzi na upolitycznienie problemu przez tzw. klakiera zakolandii który nawet rząd w to włączył napisałem klakierzy zakolandii trafili kulą w płot jak chcą bawić się w politykę w tym temacie. jak już ktoś pisał za sprawy ZZOZ odpowiada wicestarosta z PSL a dyrektorem szpitala jest pan związany z PSL w dodatku tata czołowego polityka PO na to "maria" ta od oddawania do prokuratury pisze: "a co ja mam się tłumaczyć klakierom pisdolandi jak od razu zarzucili że żakolandia odpowiada za zarobki ratowników medycznych. kaczor 2016 03 14 godz 11.27 36s" to ja pytam: gdzie w moim komentarzu były treści o jakich pisze "maria"?

mareczek, 15.03.2016 09:03

to o tyle ważne że jeśli ratownicy zarabiają koło 1700 na rękę to myślę że wielu ludzi będzie im współczuć i poprze jeśli 4000 zł brutto to wielu ludzi tyrających po 10 godzin w ciężkich warunkach ma gorzej.

mareczek, 15.03.2016 08:55

czytam co pisze bobek i stefanbatory i to pisanie nijak się ma do tego co pisze ta "maria" o zarobkach 4000 zł brutto stąd ta "kobieta" która obraża ludzi ile popadnie, jest wulgarna (popatrzcie na jej komentarze tutaj:pajace półgłowki itd. tak pisze o ludziach) a sama chce podawać ludzi do prokuratury za jej zdaniem ubliżanie Żakowi i jeszcze chwali się: "resztę będziemy załatwiać w prokuraturze" ma swoje informacje? czyj kwitek widziała? ratownika z Wadowic? Bo nie składa się co pisze ona a co ludzie którzy jak wnoszę są ratownikami

Maksymilian, 15.03.2016 08:33

Żdziśkolandia

AntyPIS, 15.03.2016 00:16

to nie dziwne, że żakolandii nawet żako-wyborcy/wyborcy żaka zaczynają się wstydzić. Nawet płytostrada im. tomasza żaka zwana potocznie przez mieszkańców żakostradą jest wyśmiewana z tego powodu :) A to przecież główny powód do dumy ! :) Jakoś przeciwnicy pana burmistrza nazywani przez jego zwolenników PISolandią nie mają z tym problemu :) Najsmutniejsze jest to, że polityka burmistrza żaka sprawiła, że jego wyborcy dzielą ludzi tylko na dwie opcje- klakierów żakolandii i PISolandie. W tym mieście od 6 lat nie ma wg nich innej opcji. Tak więc drodzy klakierzy żakolandii nie dziwcie się, że tak was mieszkańcy nazywają :) a tak przy okazji maria to co jest obraźliwego w "żakolandii" ? Nie widzę powodu do niezadowolenia :) Skoro inni się nie obrażają na jak to nazwaliście- "PISdolandie" :) Jak zwał tak zwał :)

Bobek, 14.03.2016 22:50

Nie wiem o co chodzi. Robię w tym burdelu już od prawie 20 lat. Z każdym bluzgiem i straszeniem mojej rodziny przez was pacjenci - klienci pogotowia, życie skraca mi się o kolejny miesiąc. Każde żygowiny i kał ścieram bez szemrania a ból palca od tygodnia o 4 rano kwituję uśmiechem bo mi przypomnicie że mnie zniszczycie jak się skrzywię. To wszystko za 1756 ,- na rękę za poprzedni miesiąc. Pozostanę czyścicielem miasta i wsi najprawdopodobniej już do śmierci bo do 67 nie dożyję. A dodatki do tego to chyba za bluzgi wysłuchane przez te wszystkie lata ale jeszcze nie płacą. A ja chciałem tylko ratować ludzkie życie a sam jestem podczłowiekiem...

maria, 14.03.2016 22:08

tak Maksymilian i ja też nie użyję słowa pisdolandia

Maksymilian, 14.03.2016 22:05

maria chce żeby zmienić żakolandia na coś innego.

maria, 14.03.2016 22:04

kaowcy2012 a co ja mam się tłumaczyć klakierom pisdolandi jak od razu zarzucili że żakolandia odpowiada za zarobki ratowników medycznych. kaczor 2016 03 14 godz 11.27 36s i ja mam wyjaśniać komu? i niby dlaczego ? kwitek widziałam rok temu powaliło Was ja mam wyjaśniać kaowcy2012 co liczyliście ze może księdzu się wyspowiadam? skąd wiem o zarobkach może jeszcze temu leszkowi z N. Sącza.

kaowcy2012, 14.03.2016 21:20

ale nie liczcie że "maria" wyjaśni skąd wie, że ratownicy biorą koło 4 tysięcy pensji na miesiąc (brutto). to jej nie interesuje. albo się wyjaśnia albo grozi i obraża. Ta pani zawsze wybiera to drugie.

kaowcy2012, 14.03.2016 21:16

poczytajcie co tutaj pisze "maria", nawet tylko jej dwa ostatnie komentarze i pomyślcie że to osoba która przez weekend kilka razy groziła ludziom prokuratorem za domniemane "ubliżanie" Żakowi i radnym. "resztę bedziemy załatwiać w Prokuraturze" - tak kończyła swoją gadkę z grożeniem. Jak pisaliśmy kiedyś - "maria" to prawdziwy skarb dla swojego towarzystwa.

maria, 14.03.2016 21:09

Maksymilian zdaję sobie z tego sprawę że przesadzam to może zwróć też uwagę klakierom pisdolandi aby nie używali słowa żakolandia i będzie ok nigdy nie pisałam ani nie piszę na nikogo żadnych donosów miejcie to na uwadze pajace pajac nie dotyczy Maksymiliana działacie sprytnie podpuszczacie naiwnych ale wasz iloraz inteligencji jest poniżej ZERA. aga33 jestem kobietą ale ty nie.

maria, 14.03.2016 20:54

aga33 madzia ja nie ubliżam prawdziwym internautom tylko takim świrom jak ty prawdziwych internautów to ja szanuję.

nietakszybko, 14.03.2016 20:30

w innym mieście za prośbę o poważne traktowanie (nie podwyżki) zwolnili wielu ludzi. i jeszcze ci ludzie muszą wysłuchać plotek i jeszcze idą na nich donosy do prokuratury (na szczęście ta umarza). pewien ratownik medyczny wspierał te zwolnienia i stanął po stronie tego który zwalniał i tak potraktował ludzi. taka smutna prawda.

czubus, 14.03.2016 19:59

znam środowisko medyczne i stwierdzam, że maria jest bliższa prawdy, natomiast stefanbatory pisze 1920 zł/brutto po 27 latach pracy, to jest niemal pewne, że albo nie jest ratownikiem albo to nie jest brutto bo "zapomniał" o dodatkach, poza tym ratownicy nie zabiegają o jakieś szczególne podwyżki, chcą tylko, aby dyrektor zamiast straszyć zwolnieniami, traktował ich poważnie i wywiązał się z podjętych zobowiązań,

tomekx, 14.03.2016 19:42

Na onet.pl leci właśnie świetny program.Oglądajcie bo warto

madzia, 14.03.2016 19:24

jeśli to wszystko "mario" co masz do powiedzenia to szkoda słów. idź pisać już te donosy jakie tak ochoczo zapowiadałaś przez weekend. i nie mierz innych swoją miarą ani w piciu alkoholu ani w chamstwie. wydaje mi się że odpowiedzi na pytanie czy "maria" psiała prawdę o zarobkach ratowników i skąd czerpała swoją wiedzę nie doczekamy się. antypis - "orange" już wkroczył do akcji i to z językiem nie odbiegającym od "marii" , to może się zdarzyć że "kolka" też tu wpadnie z jakąś "złotą myślą"

aga33, 14.03.2016 19:07

trudno uwierzyć że ta sama "maria" która tak bardzo ubliża internautom sama straszyła ludzi donosem za ubliżanie burmistrzowi Żakowi i radnym. A jednak to prawda. Szkoda że ubliża ludziom zamiast odpowiedzieć na proste pytanie. Dlaczego pisze że "ratownik z uprawnieniami ma około 4000 - siące brutto" koniec cytatu z "marii". Jeśli skłamała to bardzo skrzywdziła ratowników medycznych. PS. Jako kobieta ma szczerą nadzieję, że za nickiem "maria" nie kryje się kobieta.

Maksymilian, 14.03.2016 19:06

maria;zachowujesz się skandalicznie.

AntyPIS, 14.03.2016 18:47

Wyp. 1. . 7 linijek: 2 kropi i 3 pytajniki. Oto odpowiedź Marii Donos :) . Wyp. 2. . 5 linijek: 3 kropki i 1 pytajnik. Ewidentna poprawa Marii Donos :) . Teraz czekamy na "switch" i kolka wkroczy do akcji :)

maria, 14.03.2016 18:45

madzia jeśli AntyPis jest Twoim idolem i mnie chcesz z tym chamidłem porównać to z Twoim zdrówkiem też coś jest nie tak mało zarabiasz? a może kupujesz za dużo alkoholu wybacz musiałam Ci to napisać. i żegnajcie w razie czego jestem do Waszej dyspozycji. Pamiętajcie jedno nawet półgłówek w towarzystwie jest super dokąd się nie odezwie i Wy to udowodniliście.

maria, 14.03.2016 18:30

madzia maria nie zamilkła maria nie będzie dyskutować z ludźmi na tak niskim poziomie maria na wszystkie pytania odpowiedziała. AntyPis dobrze że jesteś zaniepokojony kaczor nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie bo jesteś analfabetą Twoje pytanie skąd na dane które różnią się od tych itd ludzie czy Wy aby wszyscy macie skończone choć podstawówki???to ostatni mój wpis pajace nie jesteście dla mnie towarzystwem przebywam wśród normalnych ludzi.

AntyPIS, 14.03.2016 16:55

"Maria Donos" to imię i nazwisko ? bo wpisałem to w wyszukiwarkę i jestem zaniepokojony !

madzia, 14.03.2016 16:38

po co czepiać się innych antypis? jeszcze trochę i dojdziesz do poziomu tej "marii donos". jeśli zarobki tego pana który jest radnym i kierownikiem w pogotowiu nie są miarodajne to tym bardziej niech "maria" wyjaśni skąd ma informacje że (żeby i mnie nie straszyła prokuratorem zacytuję ją): "maria":...... to ty chyba nie masz żadnych uprawnień kursów itd nosisz tylko walizkę lekarzowi bo ratownik z uprawnieniami ma około 4000 - siące brutto. tyle ma do powiedzenia "maria" zawsze a tu nagle zamilkła po pytaniach ludzi.

AntyPIS, 14.03.2016 16:29

pewnie maria jest pomocą szpitalną na 3/4 etatu i ledwo przędzie a takie osoby zawsze bardziej interesują się zarobkami innych niż poprawą swojej sytuacji materialnej :) Więc zakładam, że maria mówi prawdę co do tych danych :) PS. bez obrazy dla ludzi, którzy z radością wykonują swoją pracę i mają w nosie zdanie innych :)

kaczor, 14.03.2016 16:16

czy "maria" odpowie na proste pytanie. skąd na dane które różnią się od tego co piszą inni

tomasz2, 14.03.2016 16:00

dlatego ponawiam pytanie skąd wszechwiedząca "maria" tak przejęta losem Żaka że aż zapowiadająca "donosy" do prokuratury ("resztę bedziemy załatwiać w Prokuraturze") ma dane na temat tego że ratownicy medycznie zarabiają tyle: znowu cytat z "marii": "bo ratownik z uprawnieniami ma około 4000 - siące brutto".????

ogi333, 14.03.2016 15:44

M. Kobielus jest KIEROWNIKIEM pomocy doraźnej w Wadowicach

madzia, 14.03.2016 15:28

to co prawda nie do mnie ale dziękuję za informację infocar. także byłam ciekawa.

infocar, 14.03.2016 15:21

@tomasz2 Radny-ratownik tyle oświadcza w oświadczeniu majątkowym. Mniej więcej.

tomasz2, 14.03.2016 14:55

przyłączam się do pytania. skąd wszechwiedząca "maria" tak przejęta losem Żaka że aż zapowiadająca "donosy" do prokuratury ("resztę bedziemy załatwiać w Prokuraturze") ma dane na temat tego że ratownicy medycznie zarabiają tyle: znowu cytata z "marii": "bo ratownik z uprawnieniami ma około 4000 - siące brutto".

martinez, 14.03.2016 14:34

faktycznie dobrze by było ustalić czy prawdę pisze "maria" obrażająca innych, wyrażająca chęć "dania w pysk", ale wrażliwa na los np. burmistrza Żaka: "dość ubliżania Burmistrzowi pracownikom U.Gminy........ resztę będziemy załatwiać w Prokuraturze" (jeden z cytatów z "marii") czy stefanbatory. to dwie różne wersje. "maria" twierdzi: "stefanbatory to ty chyba nie masz żadnych uprawnień kursów itd nosisz tylko walizkę lekarzowi bo ratownik z uprawnieniami ma około 4000 - siące brutto". Stefanbatory: "Jak mozna zarabiac 1920 brutto po 27 latach pracy"

kaczor, 14.03.2016 14:17

orange - kulturalny jak zwykle przedstawicielu kulturalnego towarzystwa. Mój komentarz był jedynie odpowiedzią na wpis tzw. klakiera zakolandii. "maria" która "zna się na wszystkim" pisze maria, 2016-03-14 13:56:44 "stefanbatory to ty chyba nie masz żadnych uprawnień kursów itd nosisz tylko walizkę lekarzowi bo ratownik z uprawnieniami ma około 4000 - siące brutto". Może ratownicy medyczni wiedzą skąd "maria" ma takie dane????

orange, 14.03.2016 14:09

KACZOR MASZ ODPOWIEDŹ OD CZUBUŚ WIDZISZ PAJACU ALBO KRETYNKO CO MA WSPÓLNEGO Z TYM ŻAKOLANDIA??????

maria, 14.03.2016 14:01

pluto kosm z Ciebie jaja robi a Ty się ośmieszasz ludzie myślcie jak czytacie.

maria, 14.03.2016 13:56

stefanbatory to ty chyba nie masz żadnych uprawnień kursów itd nosisz tylko walizkę lekarzowi bo ratownik z uprawnieniami ma około 4000 - siące brutto.

czubus, 14.03.2016 13:49

większość komentujących nie ma pojęcia o zakresie obowiązków i specyfice pracy w ratownictwie medycznym, zanim cokolwiek napiszecie zastanówcie się jaka odpowiedzialność spoczywa na tych ludziach, że praca jest w systemie zmianowym, świątek piątek, że nie wyjdziesz z pracy dopóki nie przyjdzie osoba, która cię zmieni, że musisz dotrzeć z ciężkim wyposażeniem także w trudno dostępne miejsca itd. i tak dla ścisłości ratownictwo medyczne nie podlega gminom, więc nigdzie, żaden burmistrz nie ma nic do ratowników, a jeżeli gdzieś gminy pomagają np. przy zakupie sprzętu to jest to wyłącznie dobra wola

maria, 14.03.2016 13:40

normalnościchce A. mnie pierwsze obrażono B. to sprawa honorowa osoba ta zarzuciła mi że pracuję w U G i w godz pracy piszę komentarze zaproponowałam że się ujawnię i ta osoba też jeśli nie piszę podczas pracy i nie mam za to płacone to jej strzele w pysk. C. dowody są w komentarzach na mamNewsa jak jest obrażany Burmistrz Żak oraz radni pracujący w U.G. w Andrychowie i moja twóczość nie jest opłacana ot tak uważam że Burmistrz oraz pracownicy U.G.w Andrychowie robią dobrą robotę dla miasta i to wszystko ale Ty nie jesteś zbyt inteligentną osobą bo źle rozumujesz moje wpisy Ty jestęś zwolenniczką pisdoladni a ja jestem zwolenniczką żakolandi.

gregory, 14.03.2016 12:59

jasne że mogą domagać się podwyżek. w normalnych miejscach to nic nadzwyczajnego. w nienormalnych gdzie za fasadą uśmiechów jest fałsz nawet prośby o wysłuchanie racji może kończyć się zwolnieniem z pracy i jeszcze obrzucaniem błotem przez tzw. klakierów.

normalnoscichce, 14.03.2016 12:39

ci pracownicy o których jest tekst powinni walczyć o swoje jeśli mają przekonanie że im sie należy. z komentarzy na mamnewsa wynika że mają też szczęście że "klakierzy zakolandii" nie uznali ich za wrogów. ale to inna rzecz.

normalnoscichce, 14.03.2016 12:31

"mario" jako osoba która straszyła prokuratorem za obrażanie burmistrza Żaka pamiętaj że a) są dowody na to jak sama obrażasz innych b) są dowody na to jak grozisz innym pobiciem (to że to zrobiłaś w formie pytania nic nie zmienia) c) w innym komentarzu pisałaś że nie ma dowodów na to co twierdzisz poniżej czyli bez dowodów zarzucasz innym łamanie prawa i obrażasz Jak na kogoś kto straszył prokuratorem za obrażanie Żaka (jest aż nadto takich twoich komentarzy) nieźle sobie poczynasz. Oczywiście wierzę że cała twoja "twórczość" powstaje nie w godzinanch pracy (gdziekolwiek ona jest) i oczywiście nie jest opłacana......

maria, 14.03.2016 12:20

rzykimuszazostac ale trafiłeś trafiłaś czy to nie u Was zmieniono kierowniczkę D Kultury za nadużywanie alkoholu w pracy zmieniono bo nie zwolniono pijaczka została dalej w CKiW a powinna wylecieć na zbity pysk ha ha ha ale numer pozdrowienia od śmierdzącej stopy.

maria, 14.03.2016 12:13

nietakszybko możesz poszukać innej pracy proste???

maria, 14.03.2016 12:11

klakierzy pisdolandi zaczynają szczekać każdy temat dobry.

rzykimuszazostac, 14.03.2016 12:08

i tak mają dobrze ci pracownicy że mogą dopominiać się o swoje. W Andrychowie w ostatnich latach "buntownicy" (nie za domaganie się pdowyżek ale szacunku) są wyrzucani z pracy a opłacani klakierzy zalkolandii robią im opinię pijaków i radzą żeby zbierali złom.

nietakszybko, 14.03.2016 11:41

"Jak mozna zarabiac 1920 brutto po 27 latach pracy" można stafanbatory w Andrychowie wielu ludzi tak zarabia.

guide, 14.03.2016 11:28

dajcie jakieś konkretne zestawienie z tymi zarobkami powiat - stanowisko - pensja niech wszyscy zobaczą, że ratownicy są niedocenieni

kaczor, 14.03.2016 11:27

klakierzy zakolandii trafili kulą w płot jak chcą bawić się w politykę w tym temacie. jak już ktoś pisał za sprawy ZZOZ odpowiada wicestarosta z PSL a dyrektorem szpitala jest pan związany z PSL w dodatku tata czołowego polityka PO

pluto, 14.03.2016 10:45

-kosm- praca taka sama, niejednokrotnie ratownicy wykonują więcej pracy niż lekarze w karetkach.

kosm, 14.03.2016 10:15

To rzeczywiście ogromna różnica a robota chyba ta sama

pluto, 14.03.2016 08:22

Lekarz w pogotowiu może zarabiać ok 65 zł NA GODZINE, gdzie Ratownik zarabia ok 13 zł na godzinę.

stefanbatory, 14.03.2016 08:14

Jak mozna zarabiac 1920 brutto po 27 latach pracy

orange, 14.03.2016 07:56

tysiąc zł. mniej niż koledzy itd. to znaczy ile zarabiacie? bo to normalne że np. w Warszawie zarobki są większe ale życie tam też jest droższe. czy potrzebne są akurat teraz te Wasze protesty.

tomekx, 14.03.2016 07:04

Tak właśnie rządzi PIS w starostwie i całym kraju