Policja przestrzega przed oszustami polującymi na seniorów

, Wiadomości, 25.11.2016 09:00, ks
"Nie znasz, nie otwieraj" - to akcja policji skierowana do osób starszych, które bardzo często padają ofiarami różnego typu przestępstw. O co chodzi?
 Policja przestrzega przed oszustami polującymi na seniorów

Kampania "Nie znasz, nie otwieraj" w 2016 roku prowadzona jest z naciskiem na oszustów podszywających się pod pracowników różnych firm i instytucji i oferujących podpisywanie skrajnie niekorzystnych dla klientów umów, ale również oszustów wyłudzających pieniądze metodami m.in. "na wnuczka", "na akwizytora" itp. 

 

24 listopada w Wadowickim Centrum Kultury odbyło się spotkanie m.in. z ambasadorem kampanii red. Michałem Fajbusiewiczem osobą powszechnie znaną, a także posiadającą autorytet w tematyce kryminalnej.

 

Prowadzący spotkanie zwracali szczególna uwagę na sposoby działania sprawców dokonujących oszustw różnymi metodami, ale również socjotechniki używanej przez osoby sprzedające różnego typu produkty i usługi, jak np. prąd, gaz, art. AGD, kołdry, garnki itp.

 

Uwrażliwiali i zwracali uwagę seniorom na możliwość odstąpienia od podpisanej umowy w terminie 14 dni.

 

W spotkaniu z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach uczestniczył asp. sztab. Zbigniew Przybek.

 

 

źródło: policja

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 26.01.2017 07:35

Przykro takie rzeczy podsłuchać ale jak grupa andrychowskich seniorów stoi pod gablotą ogłoszen na ścianie budynku przy ulicy Krakowskiej (obok sklepu "Leviatan") i głosno wyraza swoją dezapropatę do treści ogłoszen andrychowskiego Zwiazku Emerytów w tej gablocie to każdy przechodzien to słyszy! Okazuje sie ze seniorzy mają dość tak dużej liczby zapowiadanych tzw. potancówek w andrychowskich lokalach gastronomicznych organizowanych przez rozmaite kluby seniora a odczuwają brak ciekawych wycieczek. Naprawdę szkoda ze stowarzyszenia senioralne nie są w stanie zorganizować dla seniorów jakiejś wycieczki na świeze podbeskidzkie powietrze w pobliskich górach zamiast takiej nawałnicy imprezek czasem w oparach konkretnych płynów. Dobrze aby redaktor Mamnesa który jak widzę nie zamiata niczego pod dywan,przyjrzał sie balangistom 60 plus a właściwy urzędnik na co idą dotacje gminne..