Na razie miasta nie będzie, ale będą nazwy ulic!

, Wiadomości, 11.10.2016 12:00, (red)
Kolejna gmina przymierza się do wprowadzenia nazewnictwa ulic.
 Na razie miasta nie będzie, ale będą nazwy ulic!

Na razie pomysł przywrócenia praw miejskich Lanckoronie został odroczony. Przypomnijmy, że w tym roku odbyły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Zainteresowanie konsultacjami było bardzo małe. Z prawa do oddania głosu skorzystało zaledwie 7% uprawnionych. Za przywróceniem praw miejskich zagłosowało 108 osób, a przeciwko było 238 osób.

 

Nieoficjalie dowiadujemy się jednak, że – choć mieszkańcy odrzucili pomysł władz - temat jeszcze wróci. Władze gminy chcą zorganizować kolejne konsultacje, ale szczegóły na razie nie są znane.

 

Na razie wójt Lanckoriony Tadeusz Łopata chce wprowadzić w Lanckoronie nazwy ulic. To jedna z ostatnich gmin w regionie, w której ulice ciągle są bezimienne. To duże utrudnienie dla turystów czy np. kurierów. Propozycje nazw już są. W Lanckoronie ma być 37 ulic.

 

ZOBACZ: PROJEKT NAZEWNICTWA ULIC W LANCKORONIE 

 

Uwagi dotyczące nazewnictwa i przebiegu ulic należy zgłaszać do Urzędu Gminy w Lanckoronie w terminie do dnia 24.10.2016 r. drogą pocztową lub mailową: [email protected] 

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

michall, 11.10.2016 11:06

Nazw ulic nie mają a miastem chcieli zostać cz