"Kopernik" przeprowadził największy nabór

, Wiadomości, 19.07.2012 16:00, ks
W kęckich szkołach największy nabór został przeprowadzony w technikum. Na drugim miejscu jest popularny „Wyspian”, a na trzecim - „Dąbrowska”.

W szkołach uczniów jest coraz mniej, dlatego placówki ponadgimnazjalne muszą co roku wręcz o nich walczyć.


Wstępnie wiadomo już, jak wypadł tegoroczny nabór.


W Kętach do liceum ogólnokształcącego w PZ Nr 9 im Marii Dąbrowskiej zostało przyjętych 50 uczniów do dwóch oddziałów klas I, a w liceum w PZ Nr 11 im Stanisława Wyspiańskiego w trzech oddziałach klas pierwszych będzie się uczyć 94 absolwentów gimnazjów.Powiatowy Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika utworzył 3 klasy I technikum w zawodach: technik elektronik, technik informatyk, technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych gdzie będzie się uczyć 87 uczniów. W zasadniczej szkole zawodowej w tej szkole 132 uczniów będzie się kształcić w pięciu klasach pierwszych w zawodach: kucharz, fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz w klasie wielozawodowej.


W powiatowych szkołach są jeszcze wolne miejsca dla absolwentów gimnazjów – informuje oświęcimskie starostwo.

 

foto: wyspian.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy