Zaczynał karierę w Andrychowie, został trenerem reprezentacji

Region, Andrychów, Sport, Wiadomości, 21.03.2018 12:15, red
Swego czasu związany z klubem z Andrychowie Mariusz Sordyl został trenerem reprezentacji Polski juniorów w siatkówce.
Zaczynał karierę w Andrychowie, został trenerem reprezentacji

Mariusz Sordyl (rocznik 1969) pochodzi z Wieprza, a swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w sekcji siatkarskiej Znicza Sułkowice Bolęcina i Beskidu Andrychów, który miał wówczas pierwszoligowy zespół siatkarzy. Do 1989 roku grał w Beskidzkie Andrychów, by następnie ruszyć z Andrychowa w świat. Z sukcesami.

Oprócz Beskidu Andrychów występował takich klubach, jak: Resovia Rzeszów, AZS Olsztyn, AS Lyon, SMTS Tuorcoing, Avignon Volley-Ball, ASPTT Strasbourg, Stolarka Wołomin. W barwach narodowych rozegrał 145 spotkań w kadrze seniorów i 58 w kadrze juniorów.

W ostatnich latach jest siatkarskim trenerem. w Polsce, ale też w... Katarze, gdzie trenował jedną z drużyn.

Mariusz Sordyl ukończył Wyższą Szkołę Społeczno-Ekonomiczną w Warszawie (ekonomia) oraz Instytut Studiów Edukacyjnych w Olsztynie (studia trenerskie). Posługuje się biegle językami francuskim i angielskim.

Kilka dni temu kierownictwo Polskiego Związku Piłki Siatkowej postanowiło powierzyć mu funkcję trenera reprezentacji Polski juniorów.

Przed nowym trenerem olbrzymie wyzwanie. Juniorzy są aktualnymi Mistrzami Świata (2017) i Mistrzami Europy (2016).

Pierwsze zgrupowanie kadry juniorów pod wodzą Mariusza Sordyla potrwa do końca miesiąca, a odbywa się w Spale. Kolejny etap przygotowań zaplanowany jest również w Spale od 3 do 7 kwietnia. Następnie zawodnicy wrócą do klubów by wystąpić w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorów (11-15 kwietnia, Kętrzyn). Potem rozpocznie się bezpośrednie przygotowanie do turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy U20, który rozegrany zostanie w Czerkasach na Ukrainie. Rywalami Polaków będą Ukraińcy, Białorusini i Chorwaci. Awans do lipcowych mistrzostw Starego Kontynentu (w Holandii i Belgii) uzyska zwycięzca turnieju, a drugi zespół zagra w czerwcowych barażach.


foto: pzps.pl / cev.lu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›