Zacięte boje w turnieju amatorów [FOTO]

Sport, Wiadomości, 01.09.2015 10:10, a

Finałowe mecze turnieju w Andrychowie trwały po ponad 2 godziny.

Szkółka Tenisa Tm-tenis działa od 3 lat, szkoli tenisistów w kilku grupach wiekowych. Jest grupa 4-6 latków, 7-10 latków, 11-15 latków i dorosłych. Ważnym elementem szkolenia oprócz nauki i doskonalenia poszczególnych elementów gry są mecze sparingowe i turnieje. Dlatego postanowiłem dla swoich starszych uczniów zorganizować Turniej o Puchar Szkółki TM-TENIS.

W turnieju wzięło udział 8 osób w wieku od 14 do 45 lat. Zawodnicy rywalizowali na początku w 2 grupach pod pseudonimami, którymi były nazwiska najlepszych tenisistów świata, następnie 2 najlepszych z grup grało o miejsca 1-4 pozostali o miejsca 5-8.

Do finału dotarł Wawrinka (Łukasz Faber) i Nishikori (Maciej Dziarnowski ). Decydujący mecz był bardzo zacięty, pierwszą piłkę meczową miał Maciej, po 2 godzinach 3 setowego meczu ją wykorzystał i w trzecim secie wygrał 7:5.

ZOBACZ: zdjęcia z turnieju

W meczu o 3 miejsce spotkała się młodość z rutyną, czyli 14-letni Berdych (Klaudiusz Curzydło) zagrał z najstarszym zawodnikiem turnieju, Ferrerem (Rafał Pietroń). Mecz trwał jeszcze dłuższy niż finał i skończył się wygraną w 3 setach młodszego z zawodników.

Pozostali uczestnicy turnieju to Nadal (Jan Rokowski), Federer (Grzegorz Młodzik), Djokovic (Kamil Bargiel) oraz Murray (Gabryś Golenia) 15-latek, który otrzymał nagrodę indywidualną za całokształt gry w turnieju.

Turniej przysporzył wiele emocji, zawodnikom kibicowały całe rodziny, a doświadczenie wyniesione z pierwszego w życiu turnieju jest nieocenione.