Wrócili z workiem medali

Sport, Wiadomości, 02.11.2010 08:00, a
9 złotych medali wywalczyli karatecy z Małopolskiego Klubu Karate podczas mistrzostw Podkarpacia w Tarnobrzegu.

Kilka dni temu (24.10) w Tarnobrzegu odbył się Ogólnopolski Turniej Oyama Karate – Mistrzostwa Podkarpacia. Z zawodach wzięło udział 160 zawodników z 11 klubów Oyama karate i Sinkyuokushin.

Zawodnicy z Małopolskiego Klubu Karate startowali w formach kata i semi – knockdown. Najmłodsi - do 14 roku życia -  zdeklasowali swoich rywali. I miejsca zajęli: Kacper Kasperek, Katarzyna Kasperek, Bartosz Nowak, Mateusz Zalewski.

W kategorii semi – knockdown złote medale zdobyli: Wojciech Krupiak, Konrad Nowak, Dominika Wiecheć wygrała w dwóch kategoriach: -70,+70kg .

II miejsca: Emilia Gomulak, Tomasz Kowalski, Magda Kozieł; III miejsca: Michał Gierek, Przemysław Cisowski, Dagmara Peszel, Dariusz Wysmołek.

Wielką niespodzianką byli zawodnicy startujący w kategorii Oldboy. Wygrał Przemysław Brusik, II miejsce zajął Adam Kwiatkowski, a trzeci był Dariusz Stanaszek. W kata Kacper Kasperek i Konrad Rajda zdobyli brązowe medale.

Obecnie karatecy z Małopolskiego Klubu Karate, obejmującego sekcje m.in. w Wadowicach, Andrychowie, Zatorze i innych miejscowościach, przygotowują się do Pucharu Polski, który odbędzie się 20 listopada w Łasku .

info: Jacek Kasperek