Uczniowie z gminy Andrychów w finałach wojewódzkich w snowboardzie i Narciarstwie Alpejskim

Sport, Wiadomości, 24.03.2016 08:30, a

Uczniowie z gminy Andrychów wzięli udział w zawodach wojewódzkich w snowboardzie i Narciarstwie Alpejskim. Jak im poszło?

14 marca w Nowym Targu odbyła się Małopolska Gimnazjada Młodzieży w Snowboardzie. Gminę Andrychów reprezentowało 6 zawodników. Ich występ należy uznać za bardzo udany. W kategorii dziewcząt znakomite szóste miejsce zajęła Oliwia Tomiczek reprezentująca Gimnazjum nr 1 w Andrychowie.

Jedenastą pozycję osiągnął Kacper Buda z ZSS Sułkowice-Bolęcina. Tuż za min uplasował się Karol Stokłosa, a 15 był Arkadiusz Fraś, obaj z Gimnazjum nr 2 w Andrychowie.

- Jest to bardzo wartościowy wynik biorąc pod uwagę to ,że nasi zawodnicy rywalizowali ze szkołami o dużo większych tradycjach w tej dyscyplinie sportu - informują opiekunowie uczniów.

6.Kamil Krzysztoń        ZSS Sułkowice-Łęg

16 marca na stoku w Kluszkowcach został rozegrany Wojewódzki Finał Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców

w Narciarstwie Alpejskim. W zawodach startowało 81 zawodniczek i 82 zawodników najlepszych z całego województwa.

Większość startujących,  to zawodnicy klubowi więc łatwo nie było. Powiat wadowicki reprezentowało