Turniej półfinałowy o awans do I ligi siatkarzy. Może za rok się uda? [RELACJA]

Sport, Wiadomości, 24.04.2016 13:00, a

W Jaworznie trwa Turniej Półfinałowy o awans do I ligi siatkarzy, w którym walczą siatkarze MKS Andrychów.

W trzydniowym Turnieju Półfinałowym o awans do I ligi siatkarzy w Jaworznie grały drużyny: MCKiS Jaworzno (mistrz grupy śląsko-opolskiej II ligi), MKS Andrychów (wicemistrz gr. śląsko-opolskiej), TSV Sanok (mistrz grypy małopolsko-podkarpackiej) oraz  Neobus Niebylec(wicemistrz gr. małopolsko-podkarpackiej).

Niestety, to nie był udany turniej dla siatkarzy MKS Andrychów. Zaliczyli trzy porażki, wygrywając zaledwie 2 sety. Marzenia o awansie Andrychowa na zaplecze siatkarskiej elity trzeba odłożyć o rok...

Do turnieju finałowego awansował Sanok i Niebylec.

MKS Andrychów - NEOBUS Niebylec 1-3

TSV  Sanok - MCKiS Jaworzno 3-1 (25-18, 25-19, 20-25, 25-15)

SOBOTA (23.04)

NEOBUS  Niebylec - TSV  Sanok 0-3

W pierwszym sobotnim meczu zespół z Sanoka pokonał w trzech setach Neobus Niebylec. Emocje były tylko w trzecim secie, kiedy zawodnicy Niebylca miali kilka piłek setowych, ale nie wykorzystali szansy. Po tym zwycięstwie sanoczanie mają już dwie wygrane i są w komfortowej sytuacji. Niebylec ma jedno zwycięstwo i o awans powalczy w niedzielę z MKS Andrychów.

MCKiS Jaworzno - MKS Andrychów 3-0

Andrychowianie przegrali również drugi mecz – w sobotni wieczór 0-3 z gospodarzami turnieju MCKiS Jaworzno. Poza pierwszym setem, niewiele mieli do powiedzenia w tej potyczce.

I set: 19-15, 24-21, 25-21 dla Jaworzna

II set: 9-4, 15-9, 25-13

III set: 7-1, 13-4, 25-13

W niedzielę MKS gra z Niebylcem (godz. 11), a później Jaworzno z Sanokiem.

/Tymczasem w walce o utrzymanie w I lidze siatkarzy: KPS Kęty wygrał w sobotę wieczorem 3-0 trzeci mecz z Ostrołęką, co oznacza, że kęczanie pozostają w I lidze/

PIĄTEK (22.04)

W pierwszym meczu w piątek sensacja. Faworyzowany MCKiS Jaworzno przegrał 1-3 z Neobus Niebylec.

Następnie, o godzinie 21:00 rozegrany został mecz pomiędzy MKS Andrychów a TSV Sanok. Niestety, andrychowianie przegrali 1-3. Pierwszego seta wygrali sanoczanie, potem MKS wyrównał, ale dwie kolejne partie znowu dla rywali.

W sobotę wieczorem zawodnicy z Andrychowa zagrają z Jaworznem. Kto wygra - przedłuży szanse na awans z tego turnieju.

MCKiS Jaworzno - NEOBUS Niebylec 1-3 (25:15, 19:25, 27:29, 24:26)

MKS Andrychów - TSV Sanok 1-3 (25:27, 25:20, 15:25, 19:25)