Sukcesy sportowe uczniów Czwórki: w snowboardzie i siatkówce

Region, Andrychów, Sport, Wiadomości, 12.03.2018 15:30, red
Sukcesy sportowe uczniów Czwórki: w snowboardzie i siatkówce

W piątek (9.03) w Kasinie Wielkiej odbył się finał wojewódzki w snowboardzie szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt rocznik 2005 i młodsze, wicemistrzostwo województwa zdobyła uczennica klasy V SP nr 4 z Andrychowa – Martyna Kowalówka. Warunki były trudne ze względu na szybko topniejący na stoku śnieg i dlatego organizatorzy zdecydowali, że zawodnicy będą mieli tylko jeden zjazd (zazwyczaj na zawodach tej rangi, zawodnicy mają po dwa zjazdy i liczy się krótszy czas przejazdu). Martynka pojechała bezbłędnie, ulegając minimalnie (3 sekundy) tylko zawodniczce z Nowego Targu.

W zawodach nagrodzono również najlepsze drużyny i tu niespodzianka – Martyna jako jednoosobowa drużyna zdobyła II miejsce i tytuł wicemistrzyni województwa małopolskiego.

- To ogromny sukces Martynki, tym bardziej, że jej rywalkami były zawodniczki na co dzień trenujące snowboard w klubach sportowych. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy dalszych sportowych sukcesów - podkreślają w andrychowskiej "Czwórce".


Uczniowie SP nr 4 z Andrychowa odnoszą także sukcesy w innych dyscyplinach. Po zdobyciu mistrzostwa gminy w mini koszykówce dziewcząt i chłopców, teraz odnieśli podwójne zwycięstwo w mini siatkówce.

W środę (7.03) swoje mistrzostwa rozegrały dziewczynki. W meczu rozegranym w hali sportowej SP nr 4 gospodynie gładko pokonały jedynego rywala – SP nr 2 Andrychów w dwóch setach 25:5, 25:5.

Następnego dnia w sali przy SP nr 2 w Andrychowie rywalizowali chłopcy. Tutaj również do rywalizacji o tytuł Mistrza Gminy Andrychów przystąpiły tylko dwie drużyny. Tym razem po zaciętej walce lepsi okazali się siatkarze z „Czwórki” wygrywając w tie breaku 15:12.

Skład drużyny dziewcząt - Karolina Bierczak, Magdalena Cinal, Wiktoria Frydel, Oliwia Kozłowska, Klaudia Lewandowska, Daria Łomozik, Rajda Zuzanna, Julia Rudnicka, Wiktoria Wcisło, Anna Węgrzynek, Tatiana Wykręt.

Drużyna chłopców – Konrad Bieniek, Mikołaj Okińczyc, Eryk Drabczyk, Maksymilian Łysoń, Dawid Wolanin, Wojciech Para, Adrian Piwowarczyk, Daniel Talar, Hubert Rupik, Mikołaj Niemczyk.info: SP4

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›