Sportowy weekend 30-31 marca

Sport, Wiadomości, 31.03.2019 17:25,
Zobaczcie wyniki.
Niesamowity przebieg miało spotkanie Beskidu Andrychów z Dalinem Myślenice. Faworyzowani goście wygrali 3-2, a sukces okupili poważną kontuzją swojego lidera Michała Góreckiego, który zdobył kluczową bramkę w tych zawodach na 1-1.

Beskid zaskoczył rywala i prowadził od 5 minuty. Potem gra się wyrównała, a Dalin wyszedł na prowadzenie tuż przed przerwą, gdy z wolnego piłkę do bramki posłał Kawula. W drugiej połowie myśleniczanie zdobyli trzecią bramkę, ale mimo to gospodarze nie poddawali się, jednak zbyt późni, bo w 90 minucie, uzyskali druga bramkę.
Mecz pokazał, że zimą ekipa z Andrychowa zmieniła się na plus i z taką grą może być pewna, że utrzyma się w IV lidze.

Swój mecz wygrał Orzeł Ryczów, który pokonał faworyzowaną Pcimiankę 2-1.

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 2-3

W V lidze wydarzeniem kolejki były derby powiatu suskiego, w których Garbarz Zembrzyce uległ Halnakowi Maków Podhalański. Mecz rozpoczął się obiecująco, bo po chwili było 1-1. Zwycięską bramkę dla Halniaka zdobył były gracz Cracovii i Kmity Zabierzów Piotr Bagnicki.

Efektownie zaprezentowała się także Kalwarianka. Powoli nowy trener Marcin Pasionek zaczyna zbierać żniwo swojej pracy. Pewne 3-0 w Zatorze świadczy o tym dobitnie. W Białce miejscowe Tempo pokonało Niwę Nowa Wieś 1-0 po golu Żaka.

Halniak Maków Podhalański 1-2

W klasie A Wadowice prowadzący duet - Babia Góra Sucha Beskidzka, Astra Spytkowice zdobył komplet punktów, niemniej musiał się sporo napracować. W derbach powiatu suskiego Jałowiec Stryszawa zdeklasował Żuraw Krzeszów 5-0 (bramki: Sala 2, Polak, Górny, Świerkosz), choć na początku spotkania między zespołami z sąsiednich miejscowości, to Żuraw m iał dwie wyborne okazje.