Po trzech kolejkach III ligi kobiet i mężczyzn (MKS i Skawa)

Sport, Wiadomości, 12.10.2010 22:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
W III ligach występują w tym sezonie po dwie drużyny MKS Andrychów i Skawy Wadowice. Jak sobie radzą?

Bardzo dobrze się układa zawodnikom Skawy Wadowice. Po dwóch zwycięstwach we własnej hali wadowiczanie plasują się na wysokiej czwartej pozycji w III lidze! Zawodniczki Skawy Wadowice zajmują natomiast 4. miejsce. Kiepską passę przełamali natomiast seniorzy MKS Andrychów, którzy pokonali po ciężkim meczu KS Ryglice 3-1. Natomiast seniorki wygrały dotychczas zaledwie jednego seta (w trzech meczach)!

Na inaugurację seniorzy Skawy gładko pokonali Okocimskiego Brzesko 3-0. Sala zapełniła się do ostatniego miejsca. Kibice byli pozytywnie zaskoczeni świetną grą wadowiczan.

W kolejnym pojedynku zawodnicy Skawy zostali pokonani w trzech setach przez drużynę z Olkusza, która uznawana jest za jednego z faworytów rozgrywek. Natomiast w miniony weekend podopieczni Łukasza Fijałka (wychowanka MKS Andrychów) zrehabilitowali się kibicom i pewnie pokonali MOSiR Bukowno (3-0). Z taką grą wadowiczanie mają szansę na zajęcie wysokiej lokaty na koniec sezonu.

Natomiast wzmocnieni seniorzy MKS Andrychów na początku rozgrywek nie mieli powodów do radości. Zaczęli od dramatycznego starcia z Maratonem Krzeszowice, przegrywając 2-3. W kolejnym meczu MKS przegrał, mimo walki, z jednym z faworytów do awansu - zespołem Contimax Bochnia (1-3)

W trzeciej kolejce podopieczni trenera MKS Tomasza Rupika wrócili z tarczą z meczu w Ryglicach, pokonując tamtejszy zespół 3-1. Miejmy nadzieję, że było to przełamanie po nieudanym początku sezonu i zwycięska passa będzie trwała najdłużej.

Sezon udanie rozpoczął się także dla trzecioligowych zawodniczek Skawy Wadowice, które w pierwszym meczu pokonały, po ambitnej walce, drużynę Ekstrim Gorlice 3-2. Kolejny mecz wadowiczanki rozegrały ze spadkowiczem, Popradem Stary Sącz i zdecydowanie przegrały go w trzech setach. W trzecim spotkaniu w podobnych rozmiarach uległy innemu spadkowiczowi – Armaturze Kraków. Po trzeciej kolejce seniorki Skawy zajmują 13. pozycję.

Mimo poważnych przygotowań na obozie w Międzybrodziu Bialskim, trzecioligowa drużyna seniorek MKS Andrychów nie wygrała dotychczas ani jednego meczu w III lidze. Pierwsze spotkanie z silną Wieliczką andrychowianki przegrały 1-3. To był ich, jak do tej pory, jedyny zwycięski set, ponieważ dwa kolejne mecze przegrały po 0-3 - najpierw z Ekstrimem Gorlice, a w miniony weekend z Popradem Stary Sącz. Miejmy nadzieję, że podopieczne Grażyny Gwoździewicz przełamią złą passę i wreszcie opuszczą ostatnia pozycję w lidze.