Piłkarski weekend 8-9 sierpnia [AKTUALIZACJA]

Sport, Wiadomości, 09.08.2020 19:04,
W drugi sierpniowy weekend piłkarskie emocje już w kilku lokalnych ligach.

IV LIGA, kolejka 1 - 8-9 sierpnia - aktualna tabela

Beskid Andrychów podejmował rywala zza miedzy LKS Jawiszowice. Wzmocniony m.in. Kamilem Karczem z LKS Czaniec zespół gospodarzy pokonał przeciwnika, który zaczął wybornie od gola w 9 minucie. Potem zespół Beskidu dominował i z wielu okazji przed przerwą wykorzystał jedną po strzale ... Po przerwie popis dał wspomniany Karcz, którego dwie bramki sprawiły, że Beskid sięgnął po trzy punkty.

Beskid Andrychów - LKS Jawiszowice 3-1 (1-1)
Bramki dla Beskidu: Karcz 52, 69, Różycki 22.
Beskid: Zaremba - Groń, Tylek, Kapera, Moskała - Koim (90 Mizera), Kasiński, Sobala, Karcz, Kołodziej (63 Węglarz) - Różycki (89 Budka).

Orzeł Ryczów - Garbarnia II Krków 2-1 (1-0)
Bramki dla Orła: Otfinowski, Wojcieszyński.

V LIGA, kolejka 1 - 8-9 sierpnia - aktualna tabela

Nowy sezon rozpoczął się w klasie okręgowej. Główny faworyt rozgrywek - Tempo Białka w pierwszej serii pauzował. latem w tym klubie sporo się działo. Zespół z powiatu suskiego trzeci raz podchodził do IV ligi, dwukrotnie przegrywał z innymi zespołami, w minionym sezonie na drodze stanęła pandemia. Zanosiło się na to, że w Białce nie zniosą dłużej zajmowania drugiej pozycji na finiszu rozgrywek i postawią na całkowite amatorstwo. Zwyciężyła jednak wola pokazania, że Tempo stać na awans, dokonano wzmocnień, zmieniono trenera i za czwartym podejściem ma się już udać.

Tymczasem pierwszym liderem został Sokół Przytkowice. Beniaminek z okręgu wadowickiego rozgromił 4-0 Victorię Jaworzno po golach Pawła Godawy, Łukasza Wagi, Tomasza Trzebuniaka oraz Damiana Rzeszutki. Gruntowną przebudowę przeszedł także inny beniaminek - Hejnał Kęty. Od wielu lat o kęckiej piłce było cicho, Hejnał zaczynał od zera, teraz znalazło się trochę grosza i zespół został wzmocniony i pokonał na inaugurację Kalwariankę 2-1 po golach Kamila Żmudy i Szymona Karpińskiego.

Za tydzień Hejnał zagra w Białce.... Pandemia przysłużyła się Sosnowiance, która z trudem gromadziła punkty w minionym sezonie, ale skoro nikt nie spadał, to także ekipa ze Stanisławia Dolnego zachowała byt w klasie okręgowej. W pierwszym meczu dwa gole Huberta Wcisły zapewniły drużynie z gminy Kalwaria punkt w meczu z LKS Żarki. Trzeci z beniaminków - Zgoda Byczyna (mistrz chrzanowskiej klasy A) na inauguracje wysoko uległ Babiej Górze 0-3.

Hejnał Kęty - Kalwarianka Kalwaria 2-1

Sokół Przytkowice - Victoria 1918 Jaworzno 4-0

Zgoda Byczyna - Babia Góra Sucha Beskidzka 0-3

Garbarz Zembrzyce - Nadwiślanin Gromiec 0-2

MKS Libiąż- Zatorzanka Zator 1-2

Niwa Nowa Wieś - LKS Gorzów 4-0

Sosnowianka Stanisław Dolny - LKS Żarki 2-2

Halniak Maków Podhalański - Brzezina Osiek 0-3