Piłkarski weekend 5-6 października [AKTUALIZACJA]

Sport, Wiadomości, 06.10.2019 18:30,
Zobaczcie wyniki i tabele.

W IV lidze Beskid Andrychów podejmował spadkowicza z Jaśkowic, który jest jedyna w lidze drużyną bez porażki. Wiślanie wygrali 3-2, choć od 1 minuty przegrywali 0-1 po strzale Węglarza. Potem trzy bramki zdobyli przyjezdni i dopiero w ostatniej akcji meczu Mendela zmniejszył rozmiary porażki. Inne drużyny z naszego regionu odniosły zwycięstwa. W meczu beniaminków Strażak Rajsko pokonał na wyjeździe Czarnych Staniątki, natomiast Orzeł Ryczów wygrał z niedawnym trzecioligowcem z Trzebini 2-0. Ekipa z Ryczowa prowadzona przez Grzegorza Patera awansowała na czwarte miejsce, Beskid spadł na pozycję ósmą, zaś ekipa z Rajska jest 16.

W lidze okręgowej odbyło się kilka ciekawych spotkań. Liderujące Tempo Białka ma obecnie serię spotkań z zespołami z powiatu oświęcimskiego. O ile z ekipami z powiatu suskiego i wadowickiego podopieczni Krzysztofa Wądrzyka radzili sobie znakomicie, tak po porażce z Brzeziną Osiek lider stracił kolejne punkty, tym razem dwa, w starciu z Niwą Nowa Wieś. To pokazuje dobitnie w kim ekipa z Białki będzie miała najgroźniejszych rywali w walce o awans do IV ligi.

Rozegrane zostały dwa mecze derbowe. W derbach gminy Kalwaria miejscowa Kalwarianka z trudem uporała się z Sosnowianką 3-2, natomiast w derbach gminy Libiąż gospodarze, zespół lokalnego MKS uległa 1-4 Nadwiślanowi Gromiec. Należy pamiętać, że kłopoty najsłynniejszego klubu z Libiąża - Janiny dały dwie dekady temu początek silnej ekipie z Gromca, która do dziś opiera swój skład na wychowankach libiąskiego klubu. Hat trickiem w meczu z LKS Żarki popisał się lider Garbarz Zembrzyce Ismalia Balogun.

W oświęcimskiej klasie A najbardziej radośnie było w Kętach, gdzie miejscowy Hejnał zremisował 5-5 z Orłem Witkowice. Ta wyjątkowa beztroska w obronie kosztowała Hejnał utratę fotelu lidera na rzecz Przeciszovii, która skromnie, 2-1 pokonała Sygnał Włosienica.

W wadowickiej klasie A najciekawszy mecz odbył się w Wieprzu, gdzie miejscowy Orzeł pokonał Astrę Spytkowice 4-1. O losach meczu zadecydował początek II połowy, w którym miejscowi zdobyli 3 gole w ciągu niespełna 5 minut. Niezmiennie wygrywa lider Sokół Przytkowice, który wygrał w Marcówce 5-1. wa gole dla podopiecznych Witolda Stokłosy zdobył Łukasz Waga, a po jednym Tomasz Ostafin, Damian Rzeszutko i Wiktor Serwin.

III LIGA KOBIET - KOLEJKA 8 - AKTUALNA TABELA
2019-10-06 15:30Football Success Academy (k)Prądniczanka II Kraków (k)
2019-10-06 15:00Victoria Zalas (k)Rysy II Bukowina Tatrz. (k)

2019-10-05 15:30Tempo BiałkaNiwa Nowa Wieś 1-1
2019-10-05 15:00Kalwarianka Kalwaria ZebrzydowskaSosnowianka Stanisław Dolny 3-2
2019-10-05 15:00Arka BabiceVictoria 1918 Jaworzno 0-1
2019-10-05 15:00Garbarz ZembrzyceLKS Żarki 4-1
2019-10-05 15:00LKS GorzówHalniak Maków 2-1
2019-10-05 15:00MKS LibiążNadwiślanin Gromiec 1-4
2019-10-05 15:00Babia Góra Sucha BeskidzkaZatorzanka Zator 4-1
2019-10-05 15:00KS ChełmekBrzezina Osiek 3-0