Piłkarski weekend 14-15 września [AKTUALIZACJA]

Sport, Wiadomości, 15.09.2019 20:00,
Zobaczcie wyniki i tabele.
Przed meczem Dalinu Myślenice z Orłem Ryczów trener gości Grzegorz Pater skromnie zapewniał, że docenia klasę rywala, a swój zespół buduje powoli. Boisko zweryfikowało słowa byłego gwiazdora krakowskiej Wisły. Gracze z Ryczowa pewnie pokonali Dalin 2-1. W pierwszej połowie sprawę pokpił sędzia, który nie uznał gola, gdy piłka wyraźnie przekroczyła linię bramkową po strzale jednego z graczy gości. Po zmianie stron w ciągu kilku minut przyjezdni przykładnie rozklepali obronę rywala i najpierw Przemysław Porębski, a po chwili Wojciech Wojcieszyński ładnymi uderzeniami lokowali piłkę pod poprzeczką. Dalin był na łopatkach, podniósł się na tyle, by zdobyć honorową bramkę.

W innym ciekawym meczu IV ligi Strażak Rajsko pokonał Beskid Andrychów 3-0. Gospodarze za sprawa Skiernika szybko objęli prowadzenie 2-0, a potem głównie się bronili w drugiej połowie zdobywając trzecią bramkę po szybkim ataku.

LKS Strażak Rajsko – Beskid Andrychów 3:0 (2:0)

Skiernik 4, 7, Kędroń 77.

Rajsko: Księżarczyk – Żyła, Matlak, K. Jędrusik, Kukiełka – Sieczko (85 Ogórek), Czarnik, Senkowski, Formas (83 Zimnal) – Skiernik (62 Kędroń), Piskorz (72 Brańka).

Beskid: Czaplak – Łożniak, Kapera, Sanok, Moskała – Koim (75 Budka), Kasiński, Sobala, Mendela – Alvarez (67 Węglarz), Różycki.

W oświęcimskiej klasie okręgowej znakomity mecz obejrzeli kibice w Chełmku. Tam szybko prowadzenie objęła Babia Góra po strzale Macieja Stróżaka, ale potem warunki gry dyktowali miejscowi i wyszli na prowadzenie 2-1, do tego arbiter wyrzucił z boiska jednego z graczy Babiej Góry. Mimo to przyjezdni doprowadzili do wyrównania 2-2 i taki wynik utrzymywał się do...90 minuty. W doliczonym czasie gry gracze z Chełmka zdobyli dwa gole i trzy punkty.

Jubileusz 70-lecia obchodziła w minioną sobotę Brzezina Osiek, a jako wisienka na torsie miały być trzy punkty z MKS Libiąż. Tymczasem goście złożyli życzenia, ale na boisku walczyli jak lwy i zawody zakończyły się remisem 1-1. Kolejne zwycięstwo zapisał na koncie lider z Białki, który pokonał Kalwariankę 4-1.

W oświęcimskiej klasie A wyraźnie rozpędza się Hejnał Kęty. Lider w pięciu meczach zdobył komplet punktów, tym razem rozbił w stosunku 6-0 Solavię Grojec. Kęczanie powiększyli przewagę w tabeli nad Przeciszovią, która zremisowała drugi mecz w tym sezonie.

W meczy na szczycie wadowickiej klasy A Astra Spytkowice, której w minionym sezonie awans przeszedł koło nosa, uległa liderowi z Przytkowic 2-4. Na pozycje wicelidera awansowało Naroże Juszczyn, które rozgromiło Nadwiślankę Brzeźnica 6-1. Efektowne zwycięstwa zapisały na koncie zespoły ze Stryszawy i Wadowic.