Piłkarska Wielka Sobota

Sport, Wiadomości, 20.04.2019 15:10,
Wszystkie mecze rozgrywane są w świąteczną sobotę.
W meczu otwierającym świąteczną kolejkę spotkań w IV lidze Orzeł Ryczów przegrał z MKS Trzebinia 0-2 (0-1). Bramki zdobyli Michał Kowalik w 20 i Wojciech Wilczek w 90 minucie.

Gracze z Ryczowa nie zagrali złego meczu, po prostu nie dali rady ekipie MKS, która wiosną kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i legitymuje się serią samych wygranych. Goście w 60 minucie nie wykorzystali rzutu karnego.

Wydarzeniem sobotniej kolejki w IV lidze była niespodziewana porażka Dalinu Myślenice z walczącym o utrzymanie Orłem Piaski Wielkie, co kosztowało ekipę Macieja Antkiewicza utratę pozycji lidera na rzecz Jutrzenki Giebułtów, która zdobyła punkt w meczu z Wiślanką Grabie.

Beskid Andrychów pokonał na wyjeździe najsłabszy wiosną zespół wielickiego Górnika, który teraz musi sam walczyć o uniknięcie degradacji.Punkty stracił Orzeł Ryczów w starciu z MKS Trzebinia, który z kolei jest najlepszym zespołem w rundzie wiosennej.

2019-04-18 18:00Orzeł RyczówMKS Trzebinia 0-2

Garbarz Zembrzyce podejmował w najciekawszym meczu kolejki LKS Rajsko. Goście zdobyli bardzo pewnie komplet punktów zdobywając solidarnie po bramce w każdej z połów.

Sosnowianka straciła aż siedem goli w starciu z Victorią Jaworzno, a więc zespołem, który dysponuje najwyższym budżetem w lidze, ale gra wyraźnie poniżej oczekiwań. Bardzo dobrą passę Kalwarianki przerwał KS Chełmek, który wygrał z ekipą Marcina Pasionka 2-1.

Punkty straciło Tempo Białka w Zatorze, co jest niespodzianką, bo Zatorzanka wiosną spisywała się poniżej możliwości. Oznacza to, że już raczej nic nie odbierze ekipie z Rajska awansu do IV ligi.
2019-04-17 18:00Nadwiślanin Gromiec LKS Żarki 2-2

Derby ponoć rządzą się swoimi prawami i chyba tak jest w istocie. Babia Góra mierzyła się z BCS Zawoja i porażka 0-1 sprawiła, że przewaga tej ekipy nad Astrą Spytkowice zmalała do dwóch punktów. Jako, że poza Babią Górą i Astrą nikt nie ma szans na awans, to rozgrywki mogą być ciekawe do końca, bo obie ekipy zmierzą się ze sobą dopiero w ostatniej kolejce. Wiosenny falstart notuje Żuraw Krzeszów, który spadł na dziewiątą pozycję w tabeli.
2019-04-20 13:00Znicz Sułkowice BolęcinaBurza Roczyny 2-1

Prowadzący LKS Gorzów w końcu zagrał tak, jak do tego przyzwyczaił jesienią. Pewne 5-0 z LKS Piotrowice sprawiło, że lider utrzymał 6-punktową przewagę nad Hejnałem Kety, który po zaciętym meczu pokonał niedawnego czwartoligowca z Przeciszowa. Cieszy, że w coraz wyższej formie jest czołowa ekipa z regionu, a więc Górnik Brzeszcze, która wiosną kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i tym razem wygrała 3-0 ze Strumieniem.