Pierwszy sukces piłkarek Pandy Andrychów

, Sport, Wiadomości, 27.04.2017 09:00, a

Od kilku miesięcy w Andrychowie działa żeńska drużyna piłki nożnej Panda Andrychów. Właśnie zapisała na swoim koncie pierwszy sukces.

Pierwszy sukces piłkarek Pandy Andrychów

W niedzielę (23.04) w Pietrzykowicach odbył się kolejny turniej piłki nożnej dziewcząt.

Wzięło w nim udział 8 zespołów, w dwie z Andrychowa:

Panda I Andrychów

Panda II Andrychów

Mitech Żywiec

Chełm Śląski

UKS Istebna

OSP Łękawica

Pietrzykowice I

KKP Mikołów

 

Turniej odbył się w dwóch grupach systemem pucharowym. Każdy zespół rozegrał po 3 mecze w grupie.

 

Drużyna „PANDA I” była bezkonkurencyjna w swojej grupie, wygrywając wszystkie mecze.

 

Po niezwykle emocjonującym i rozegranym na bardzo wysokim poziomie meczu  półfinałowym z drużyną z Chełma Śląskiego zakończonym wynikiem 0:0, o  wejście do finału zadecydowały rzuty karne. 

Na szczególne wyróżnienie zasługują bramkarka Honorata Czarnecka, która wybroniła wszystkie strzały oraz Weronika Sordyl, która jedynym celnym strzałem zapewniła drużynie grę w finale.

 

Finał z gospodarzami turnieju – drużyną Pietrzykowice I- był zaciętym i wyrównanym pojedynkiem zakończonym niewielką porażką PANDY 0:1. W rezultacie drużyna zdobyła II miejsce w turnieju.

 

Z kolei „PANDA II” grająca w drugiej grupie, uzyskała wszystkie możliwe rezultaty, począwszy o przegranej, poprzez remis aż do wygranej. Z dorobkiem 4 pkt zapewniła sobie  III miejsce w grupie i grę o V i VI miejsce w turnieju.  W rezultacie Panda II osiągnęła VI miejsce.

 

Zdobycie pucharu oraz srebrnych medali nie było jedynym wyróżnieniem dla drużyny z gminy  Andrychów. Najlepszą zawodniczką turnieju jednogłośnie wybrano kapitana drużyny „ FC PANDA” Weronikę Sordyl.

 

Turniej w Pietrzykowicach był 4 rozegranym turniejem z udziałem zawodniczek” FC PANDA”.

Po 6-miesięcznych treningach , odbywających się 2-3 razy w tygodniu wywalczone II miejsce jest pierwszym tak wielkim sukcesem drużyny. I mamy nadzieję, że nie ostatnim.

 

W imieniu trenera Marka Kudłacika zawodniczki dziękują panu Zbigniewowi Garbowskiemu za zdjęcia oraz prowadzenie transmisji na żywo oraz wszystkim obecnym  rodzicom  i sympatykom „FC PANDA”.

 

Skład FC PANDY:

Honorata Czarnecka, Iga Grabowska, Alicja Grabowska, Julia Kudłacik, Dominika Wiktor, Weronika Sordyl, Weronika Wójtowicz, Żaneta Moskwik, Wiktoria Wójtowicz, Julia Skalak, Natalia Zdrada, Inga Siwek, Patrycja Kudłacik, Dominika Kudłacik, Kamila Kuźma, Karolina Stawowczyk, Wiktoria Błasiak. Nieobecna z powodu kontuzji Mgdalena Radwan.

Podziękowania za pomoc dla wypożyczonej z drużyny Pietrzykowic bramkarki Martyny Jakubiec.

 

 

 

źrodło: Panda Andrychów

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›