Pięciosetowy dreszczowiec na inaugurację sezonu w Andrychowie, Skawa przegrywa w Tarnowie [FOTO]

Sport, Wiadomości, 26.09.2015 21:30, a

Na takie emocje czekali fani andrychowskiej siatkówki! MKS Andrychów na początek stoczył zacięte starcie z Płomieniem Sosnowiec.

MKS Andrychów - Płomień Sosnowiec 2:3 (24:26, 25:17, 24:26, 25:20, 11:15)

MKS Andrychów zapowiada w tym sezonie walkę o awans do I ligi, więc kibice z dużymi nadziejami przychodzą na mecze tej drużyny. Jeśli chodzi o poziom emocji, to podopieczni Rafała Legienia nie zawiedli. Na początku pierwszej partii goście szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Andrychowianie po kilku minutach otrząsnęli się jednak z przewagi Płomienia i sami wyszli na prowadzenie. W końcówce nie ustrzegli się jednak prostych błędów i wypuścili z rąk zwycięstwo w pierwszej partii.

Podrażnieni gospodarze ruszyli do ofensywy, czego efektem wysoka wygrana w drugim secie. W trzeciej partii znów powtórzył się scenariusz z początku meczu i Płomień po raz kolejny wyszedł na prowadzenie. MKS zdołał odrobić straty i doprowadzić do tie-breaka. W decydującym secie więcej zimnej krwi zachowali sosnowiczanie i to oni sięgnęli po zwycięstwo w całym meczu.

2015-09-26 17:00 MCKiS Jaworzno (m) 3:1 Rafako Racibórz

Rozgrywki ruszyły również w II lidze kobiet. Na inaugurację debiutująca na tym szczeblu Skawa Wadowice przegrała 1-3 w Tarnowie.