Olbrzymi sukces zawodnika z Andrychowa na międzynarodowym turnieju w Katarze

Sport, Wiadomości, 14.03.2020 12:00, red
W finale pokonali Meksykanów.

W Polsce i wielu krajach świata z powodu koronawirusa rywalizacja sportowa została zawieszona, ale nie wszędzie i nie w każdej dyscyplinie. W stolicy Kataru Doha w minionych dniach rozgrywany był World Tour w siatkówce plażowej. Olbrzymi sukces na tej imprezie odniósł Grzegorz Fijałek z Andrychowa i Michał Bryl, którzy zajęli pierwsze miejsce!

W finale pokonali Meksykanów Josue Gastona Gaxiolę Leyvę i Jose Luisa Rubio Camargo 2:1 (16:21, 21:19, 15:11). Turniej był silnie obsadzony, miał cztery gwiazdki w pięciostopniowej skali.

32-letni Grzegorz Fijałek i młodszy o siedem lat Michał Bryl od 2017 roku występują razem. W ostatnich dwóch sezonach odnosili sukcesy w zawodach z cyklu WT-przed zawodami w Katarze 6 razy wspólnie stawali na podium w tym cyklu, ale nigdy wcześniej nie udało im się triumfować w takich zawodach.

Wobec coraz lepszych wyników Fijałek z Brylem mają szanse na udział w Igrzyskach Olimpijskich, które mają odbyć się w lipcu w Japonii. Nie wiadomo jednak, czy wobec pandemii koronawirusa olimpiada się odbędzie. Tak czy inaczej, dla pochodzącego z Andrychowa zawodnika byłaby to już trzecia olimpiada.

W Londynie w 2012 roku w parze z Mariuszem Prudlem zajęli piąte miejsce, a w 2016 roku w Rio odpadli w barażach o 1/8 finału.