Nie tak miało być.... MKS przegrywa decydujący mecz i nie awansuje do I ligi [RELACJA]

Sport, Wiadomości, 07.05.2017 16:00, (red)
W Andrychowie awans do I ligi świętuje Tomaszów Mazowiecki i Sulęcin.

W dniach 4-7 maja w Andrychowie rozgrywany jest turniej finalowy, z którego dwie najlepsze druyżyny awansują na zaplecze siatkarskiej ekstraklasy w Polsce, czyli do I ligi. W turnieju finałowym gra 6 zespołów: MKS Andrychów, Karpaty Krosno, AZS UAM Poznań, Lechia Tomaszów Mazowiecki, Energa Ostrołęka, Olimpia Sulęcin. Wszystkie mecze rozegrane zostaną w hali przy ul. 1 Maja w Andrychowie.

W niedzielę decydujący mecz: MKS Andrychów - Olimpia Sulęcin. Kto wygra - awansuje do I ligi.

W Andrychowie mało kto wierzył, że MKS-owi nie uda się wygrać tego meczu i zmarnować szansę awansu do I ligi. A jednak...

MKS Andrychów - Olimpia Sulęcin 1-3 (18-25, 25-18, 18-25, 20-25)

I set: początek dla MKS (6-4), ale rywale szybko wyrównali i objęli prowadzenie (6-7, 7-13), którego już nie oddali. Skończyło się 25-18 dla Olimpii Sulęcin.

II set: Nerwowy początek, po którym MKS przejął inicjatywę (8-5), ale na krótko (8-8). Potem jednak andrychowianie znowu wypracowali sobie przewagę (12-8), którą następnie z minuty na minutę powiększyli. MKS wygrał 25-18 i wyrównał stan setów na 1-1.

III set: Od początku to był wyrównany set ze wskazaniem na gości. Poza krótkimi epizodami, siatkarze MKS niemal cały czas musieli nadrabiać stratę (8-9, 11-9, 16-17, 17-21). Skończyło się znowu 25-18 dla Olimpii, która obejmuje prowadzenie w setach 2-1 i jest bliżej awansu do I ligi.

IV set: Uskrzydleni objęciem prowadzenia siatkarze Olimpii dyktowali warunki również w czwartym secie: 8-5, 12-8, 14-9, 19-15 i ostatecznie wygrali 25-20.

Koniec meczu. 3-1 dla Olimpi Sulęcin, która awansuje do I ligi. MKS Andrychów zostaje w drugiej. Niespodzianka?

Komentarze, zdjęcia i video z niedzielnego meczu:

Wcześniej awans zapewniła sobie Lechia Tomaszów Mazowiecki, które pewnie pokonała Karpaty Krosno 3-0.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A TAK OD CZWARTKU PRZEBIEGAŁ TURNIEJ FINAŁOWY

Czwartek, 4 maja

W pierwszym czwartkowym meczu zespół z Tomaszowa Mazowieckiego bez większych problemów pokonał AZS Poznań. W drugim, bardzo wyrównanym spotkaniu, Energa Ostrołęka lepsza od Karpat Krosno. MKS Andrychów rozpocznie turniej w piątek od meczu z Ostrołęką, a w sobotę zagra z Krosnem.

AZS UAM Poznań - Lechia Tomaszów Maz. 0-3 (14, 18, 21)

Energa Ostrołęka - Karpaty Krosno 3-2 (21-25, 20-25, 25-22, 25-21, 15-11)

Piątek, 5 maja

W pierwszym piątkowym spotkaniu zespół z Sulęcina pokonał AZS Poznań. Dla tych drugich to już druga porażka w tym turnieju i powrót do domu.

Olimpia Sulęcin - AZS UAM Poznań 3-0 (22, 11, 23)

MKS Andrychów - Energa Ostrołęka 3-1 (25:21, 27:29, 25:13, 25:17)

Siatkarze MKS Andrychów rozpoczęli turniej finałowy od zwycięstwa nad Ostrołęką.

Po wygraniu pierwszego seta przez MKS Andrychów, druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Ostrołęki, ale andrychowianie szybko odzyskali przewagę i długo prowadzili. W końcówce seta znowu role się odwróciły - goście odskoczyli na 24-22. Zawodnicy MKS podjęli walkę. Ostatecznie skończyło się jednak wygraną Ostrołęki w tym sezcie 29-27.

Trzeci set miał już jednostronny przebieg - MKS wygrał 25-13. Podobnie było w czwartym secie wygranym przez MKS 25-17.

Pewne już jest, że bez względu na wynik sobotniego meczu, MKS zagra w niedzielę decydujący o awansie półfinałowy mecz.

Sobota, 6 maja

Lechia Tomaszów Maz. - Olimpia Sulęcin 3-1

Karpaty Krosno - MKS Andrychów 3-2 (21-25, 18-25, 25-18, 26-24, 19-17)

Grający przez pół spotkania w rezerwowym składzie siatkarze MKS Andrychów przegrali sobotni mecz z Karpatami Krosno 2-3, ale i tak zapewnili sobie awans do niedzielnego półfinału z pierwszego miejsca w grupie. Zagrają w nim z Olimpią Sulęcin. Wygrana w tym spotkaniu zapewnia awans do I ligi.

Olimpia Sulęcin wydaje się, przynajmniej teoretycznie, wygodniejszym i łatwiejszym przeciwnikiem od Tomaszowa Mazowieckiego. A jakim będzie? Zobaczymy w niedzielę.

Niedziela, 7 maja

1 półfinał, godz. 12:00: Lechia Tomaszów Mazowiecki - Karpaty Krosno 3-0 (13, 18, 19)

45 min po meczu: 2 półfinał MKS Andrychów - Olimpia Sulęcin 1-3

Lechia Tomaszów Mazowiecki i Olimpia Sulęcin awansowały do I ligi.

cymycy, 08.05.2017 07:17

@student ..."bo jak nie teraz-to nigdy, przestaję bawić sie siatkówką>To cytat Pana.....(pi..pi..)" Bawić to się można z dziećmi lub wnukami w piaskownicy. Dzisiaj sport na poziomie 1 ligi to profesjonalizm, jeszcze raz "armia zaciężna " nie pomogła. Andrychów największe sukcesy w siatkówce zawdzięczał miejscowym zawodnikom, którzy mieszkali wśród nas i nas reprezentowali w kraju. Nie ma drużyny na I ligę - to nie rozpaczajmy i cierpliwie pracujmy z młodzieżą - miejscową młodzieżą. Osiągają sukcesy to cieszmy się z tego - może w przyszłości dorobimy się drużyny na miarę I ligi. Potrzebna jest porządna hala sportowa, bo ta nie nadaje się do rozgrywania jakichkolwiek rozgrywek. Podziękujmy sponsorom i wszystkim, którym dobro naszej siatkówki leży na sercu i nie "bawmy się" tylko solidnie dalej pracujcie.

duftpunk, 07.05.2017 21:27

Zemscilo się podkladanie karpatom. Trzeba było się szybko rozprawić z wszystkimi jak Lechia Tomaszów. Pokazać moc. Jaki z tego pożytek? Żaden ani my ani Karpaty. Ale walczyli nasi. Taki jest sport szacunek za walkę . Brawa dla Sulęcina. Pokazali charakter... Ale tylko co do Lechii mogę powiedzieć że się im w pełni awans należał. I chyba jako jedyna drużyna ma ekipę żeby walczyć na zapleczu Plusligi.

corleone, 07.05.2017 19:21

Tomasz przewidział i pojechał do Gruzji ,,,był za to Radny Kobielus który wspierał drużynę. KWW Nasza Gmina Andrychów Brawo !

student, 07.05.2017 19:12

WIELKA PRESJA NA CHŁOPAKACH!!"bo jak nie teraz-to nigdy,przestaję bawić sie siatkówką>To cytat Pana.....(pi..pi..)Szkoda,żal zawodników,pozostał niedosyt,smutek.Ale życie toczy sie dalej.Zegnaj siatkówko w Andrychowie.Dziękujemy!

energiczna, 07.05.2017 17:54

Najważniejsze zostawić tylko jednego trenera samodzielnego bez doradców.

Radio.Ma.Ryja, 07.05.2017 16:23

Janusze niezadowoleni hehe.

student, 07.05.2017 16:02

Zawodnicy nie wytrzymali presji,stąd słabo zagrali.Trzeba było wczoraj" 3 zerówkę walnąć",moze dzisiaj mielibysmy tez zwycięstwo.No trudno!!Zycie toczy sie dalej....a BŁĘDY popełnia każdy.Zegnaj I LIGO!

BigJack, 07.05.2017 15:48

No cóż, obaj kombinatorzy odpadli.......

rafi, 07.05.2017 15:29