Ligi siatkarskie: jak awansować wyżej?

Region, Andrychów, Kęty, Sport, Wiadomości, 22.03.2018 11:00, red
Rozgrywki wkraczają w decydującą fazę.
Ligi siatkarskie: jak awansować wyżej?

W II lidze siatkarzy właśnie rozpoczynają się play-offy. W pierwszej fazie gra się do dwóch zwycięstw. Ewentualne trzecie spotkanie odbywa się na parkiecie wyżej notowanej drużyny po sezonie zasadniczym.

Zwycięzcy tej rundy zagrają w drugiej ostatniej rundzie play-off. MKS Andrychów, w przypadku wyeliminowania TKS Tychy, zagra ze zwycięzcą pary GKS II Katowice – Volley Rybnik. W drugiej rundzie gra się już do trzech zwycięstw.

Dwóch wygranych drugiej rundy play-off awansuje do turniej półfinałowego o awans do I ligi siatkarzy, w którym wystąpi mistrz i wicemistrz innej grupy II ligi. Z turnieju półfinałowego awansuje sikę do turnieju finałowego, z którego można uzyskać awans do I ligi.

Jak widać droga do ewentualnego awansu do I ligi jest bardzo daleka.

Play off w II lidze siatkarzy (I runda)

24-03-2018 TKS Tychy - MKS Andrychów godz. 18:00

7-04-2018 MKS Andrychów - TKS Tychy


24-03-2018 Kęczanin Kęty - MCKiS Jaworzno godz. 18:00

7-04-2018 MCKiS Jaworzno- Kęczanin Kęty


24-03-2018 GKS II Katowice - Volley Rybnik

7-04-2018 Volley Rybnik - GKS II Katowice


24-03-2018 BBTS II Bielsko-Biała - ZAKSA Strzelce Opolskie

7-04-2018 ZAKSA Strzelce Opolskie - BBTS II Bielsko-Biała


Występujące w małopolskiej I lidze (dawna III liga) siatkarki MKS Andrychów w rundzie finałowej w Małopolsce zagrają jeszcze jeden mecz – z zespołem Proxima Kraków. Bez względu na wynik andrychowianki mają już zapewnione zwycięstwo w małopolskiej I lidze i zagrają w turnieju półfinałowym z udziałem innych mistrzów regionalnych I lig.


Turniej półfinałowy – jak się dowiadujemy – odbędzie się pod koniec kwietnia w Andrychowie. Z tego turnieju najlepsze zespoły awansują do turnieju finałowego. którego stawką będzie awans do II ligi siatkarek.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›