Licealiści z Andrychowa zostali mistrzami Małopolski! [FOTO]

, Sport, Wiadomości, 13.04.2017 18:00, a

Siatkarze z Andrychowa nie mieli sobie równych w wielkim finale.

Licealiści z Andrychowa zostali mistrzami Małopolski! [FOTO]

12 kwietnia w Tarnowie odbył się finał wojewódzki Małopolskiej Licealiady Młodzieży w Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach oprócz zespołu z LO Andrychów (mistrzowie powiatu wadowickiego i regionu), wzięły udział drużyny z Bochni, Suchej Beskidzkiej, Tarnowa, Nowego Sącza  i Krakowa.

 

Po losowaniu andrychowianie trafili do grupy „śmierci” - wraz z drużynami z Krakowa i Nowego Sącza. Pierwszy trudny mecz z Krakowem wygrali 2:0. Największy rywal Nowy Sącz również wygrał 2:0. Na szczęście w meczu decydującym o pierwszym miejscu grupie licealiści z Andrychowa nie pozostawili złudzeń przeciwnikom kto jest tego dnia poza zasięgiem, wygrywając bardzo pewnie 2:0.

 

Po meczach eliminacyjnych uczniowie z LO Andrychów awansowali do grupy finałowej, w której bez problemów wygrali z gospodarzami turnieju 2:0. Przed ostatnią serią meczów byli w bardzo komfortowej sytuacji, gdyż do zwycięstwa w turnieju potrzebowali tylko jednego seta. I udało się. Andrychowianie do końca kroczyli zwycięską ścieżką, pokonując Suchą Beskidzką 2:1.

 

Tytuł mistrza Małopolski i awans do finału ogólnopolskiego stał się faktem!

 

Mistrzowie Małopolski z Andrychowa: Jakub Bochenek Kacper Pstrowski Filip Kopaczewski Tymoteusz Ściga Dawid Sokołowski Adrian Miarka Bartek Smolec Dawid Wykręt Maciej Kułaga Aleksander Rupik Bartek Rusinek Jakub Gużyński i Michał Małysiak.

Trener: Paweł Kopaczewski

 

ZOBACZ: galeria zdjęć

info: PK

 

 

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›